Hoşgeldiniz  

Zekayı Geliştirmenin En İyi Yolları Nelerdir?

admin | 21 Ekim 2014 | Eğitim, Genel, Sağlık

Egzersiz yapın: Beynimiz hareket eden bir vücutta daha hızlı çalışmaya başlar. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmak zekâ gelişimini de hızlandıracaktır. Ayrıca düzenli egzersiz yapanlarda Alzheimer riski de azalır.

Monotonluktan kurtulun: Hayatınızı sürekli aynı şekilde sürdürmek zamanla beyni tembelleştireceği için sürekli yeni şeyler deneyin ve öğrenmeye açık olun.

Kitap okuyun: Kitap okurken beynimizin sağ ve sol lobu beraber geliştiği için en faydalı beyin geliştirme tekniklerinden biri kitap okumaktır.

Diğer elinizi kullanın: Sağ el ile yaptıklarınızı sol, sol el ile yaptıklarınızı da sağ elle yapmaya çalışırsanız beyninizin daha aktif çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Strateji oyunları oynayın: Özellikle bizi detaylı düşünmeye sevk eden oyunlar beynimizin daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Uykunuza dikkat edin: Gece uykunuzu almaya dikkat edin. Uzmanlara göre uykudayken öğrenme ve hafızaya alma faaliyetleri hızlanır.

Sanatsal faaliyetle uğraşın: Resim yapmak, müzik aleti çalmak veya el sanatları ile uğraşmak beynimizin gelişmesine yardımcı olur.

Bulmaca çözün: Beynimizi çalıştırmanın en iyi yollarından biri de bulmaca çözmektir.

Kahve için: Kahvedeki kafein, beynimizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur ve konsantrasyonumuzu artırır.

Düşünme zamanınızı doğru belirleyin: Beyniniz günün hangi saatinde daha net düşünebiliyorsa beyin çalışmalarınızı o saatlerde yapmaya özen gösterin.

Bol oksijen alın: Bol oksijenli açık alanlarda beynimiz daha aktif çalışır.

991 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım