Hoşgeldiniz  

Uzun ve Kalın Kirpiklere Sahip Olmanın Püf Noktaları!!!

admin | 20 Şubat 2017 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Uzun ve güzel kirpikleri her zaman kıvırmanızı öneririz, çünkü kıvrık kirpikler gözleri ortaya çıkarır ve kirpiklerinizin olduğundan daha uzun ve genç görünmesini sağlar. Birçok kadın bu adımı atlayarak büyük bir hata yapıyor. Kirpiklerinizi kıvırmak için kullandığınız aletin iyi olmasına dikkat edin. Bir yıldan uzun süredir aynı kirpik kıvırıcıyı kullanıyorsanız, hizası bozulabilir ve kirpiklerinizi kesebilir.

Kirpikleri kıvırmanın püf noktası, kirpik çizgisi üzerinden birden fazla kıvırmaktır. Daha sonra kirpik kıvırıcıyı kirpiklerinizin ucuna doğru boylu boyunca yürütün. Bu esnada dikkat etmeniz gereken nokta kirpik kıvıcısını kirpik uçlarına ulaşmadan bir iki defa açıp kapamaktır. Bu yöntem kıvrılmış kirpikler yaratır ve kirpiklerinizin kıvrık kalmasına yardımcı olur. Maskaranızı doğru biçimde sürerek kirpiklerinizin daha uzun veya kalın görünmesini sağlayabilirsiniz. Kalınlaştırıcı ve uzatıcı maskaralar kirpiklere yapışan partiküller içerir, böylece kirpiklerinize vermek istediğiniz şekli kontrol edebilirsiniz.

Daha kalın kirpikler için: Maskara çubuğunu yatay pozisyonda tutun, kirpiklerin tabanından başlayın ve kirpik uçlarınıza doğru ilerledikçe bir yandan da yukarı doğru çekin. Bu hareket maskara partiküllerinin kirpiklerinizin kenarına yapışmasını ve kirpiklerinizi daha kalın görünmesini sağlar.

Daha uzun kirpikler için: Maskara fırçanızı dikey pozisyonda tutun. Kirpik çizgisinin dibinden başlayarak kirpiklerinizin ucuna doğru yukarı ve dışa doğru çekin. Bu hareket maskara partiküllerinin uçlarına yapışmasını ve kirpiklerinizin daha uzun görünmesini sağlar. İstenen etkiyi elde etmek için doğru formülü seçtiğinizden emin olun. Kirpiklerinizi belirginleştirmek istiyorsanız, belirginleştirici bir formül kullanın.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

618 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım