Hoşgeldiniz  

Tırnak Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

admin | 17 Mayıs 2014 | Genel, Güzellik ve Bakım, Sağlık

Tırnak Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak temizliği bulaşıcı hastalıklardan korunmak ve çatlakların oluşmasını önlemek için yapılması gereken zorunlu bir ihtiyaçtır.

Ellerimizle gün içerisinde hemen hemen her yere dokunmaktayız. Birde yapılan temizlik sonucu kimyasal etkiler tırnak ve ellerimizde büyük tahribat yaratmaktadır. Bu nedenle ellerimizi ve tırnaklarımızı korumalı ve düzenli olarak temizlemeliyiz.

 

Tırnak Nasıl Temizlenir?

Tırnak içindeki mikropları önlemek için yemek öncesi ve sonrası, tuvalet sonrası özellikle dışarıdan evimize geldiğimizde ellerimizi bakteri önleyici sabunlarla yıkamalıyız.

Tırnaklar çok uzatılmamalı ya da çok derinden kesilmemelidir.

Oval şekilde kesilen tırnaklar törpülenmeli ve yıkanarak, kolonya ile temizlenmelidir.

 

Sağlıklı tırnaklar için tırnaklar fazla ıslak bırakılmamalı ve havlu ile ellerimizi kurulamalıyız. Temizlik ve kişisel bakımda eldiven kullanmalıyız ve tırnak fırçası kullanımı alışkanlık haline getirmeliyiz.

Tırnakların bakımı ve güçlendirilmesi için çeşitli kozmetik ürünleri bulunmaktadır. Düzenli olarak kullanılması halinde tırnaklarda gözle görülür farklılıklar görülür. Tırnaklarda daha büyük tahribat olması halinde mutlaka bir cildiye uzmanına gösterilmesi ve tedavi yöntemleri uygulanması gerekir.

3248 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım