Hoşgeldiniz  

Ten Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

admin | 16 Ocak 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

1950 ve 1960 yılları hatta 1970 yılları sonuna kadar kadınlara doğal ten renklerinin tersi renkte fondöten seçtiler. 1980 yıllarında ise kadınlar bunun yanlış olduğu ve ciltleri ile aynı tonlarda makyaj malzemeleri kullanmaları gerektiği söylendi. Bu nedenle pembemsi bir ciltte fondöten rengide pembe bazlı olmalıydı. Buğday rengi ise buğday tonlarında bir fondöten kullanmak gerekiyordu.

ten-rengi-ruj5

1990 yıllarında kozmetik endüstrisi sarı tonların istenmeyen tonlar olmaktan ziyade, aslında cildi en canlı ve doğal gösteren tonlar olduğunu keşfetti. Sarı, en açıktan en koyu cilt rengine kadar herkesin teninde bulunan tek renkti. Bazı insanların teninde ise sarıya ek olarak kırmızı ve kahverengi gibi farklı renkler ardı.

98f330197f7f80c1f968624fb296fc17

Sarı fondöten herkesin yüzünde bir parça daha iyi görünür. Görmek istemediğiniz cilt tonlarını etkisiz hale getirirken görmek istediğiniz tonları daha zenginleştirir. Yeni geliştirilen ve kaliteli fondötenler ciltteki istenmeyen renk tonlarının kaldırılmasında yardımcı olmaktadır. İnce olmalarına rağmen cildi tamamen kapatıyor ve teni kusursuz bir görünüm kazandırıyor.

ten-rengi

İnsanlarda yaklaşık 15 adet cilt derinliği seviyesi vardır. Derinlikten kasıt cildin açık ve koyu olmasıdır. Seviye 1 olan solgun cildi, seviye 15 olan cilt rengi koyu cilti temsil eder. Bu nedenle fondöten ve diğer makyaj malzemelerinizi seçerken bu hususuna öncelik vermeniz gerekir.

864 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım