Hoşgeldiniz  

Telepati nedir? Nasıl telepati kurulur?

admin | 23 Nisan 2015 | Bilim, Genel

 

Telepati sözcüğü, Yunanca’dan türetilmiştir. Tele, uzak, pathos ise duygu ve düşünce demektir. 1930 yılından itibaren telepati hakkında araştırmalar yapılmaya başlanmıştır. Bilimsel olarak telepatinin açıklaması şöyledir ;  Beynimizde oluşan her aktivite bir kimyasal reaksiyon ile oluşur. Bunun sonucu olarak çevreye enerji dalgaları yayılır. Evrende yaşayan her canlının bir frekansı ve enerji yayını vardır. Özetle, tüm canlılar titreşir. Bilime göre, uzaklıkla verilen titreşimler azalır. Oysa, telepatide uzaklık titreşimlere ve yayına engel değildir.

İnsanlar iletişimi 5 duyu organlarıyla gerçekleştirirler. Beş duyumuz sayesinde koku alır, duyar, hissederiz. Ancak bu beş duyu organı dışında algılama yapmaya telepati denilir. Beyin dalgılarının kullanıldığı telepati; günlük hayatımızda 5 duyu organımızı kullanmadan gerçekleştirmekteyiz.

Telepati kurmak için iki kişi gerekir. Bu kişilerden biri bir şeyler düşünür diğeri ise o düşünce, resim gibi şeyleri direk olarak algılar. Özetle, telepati, bir düşüncenin başka birine aktarılması denilebilir. Dünyamızda telepatik yeteneği gelişmiş insanlar vardır fakat pek çok uzman bu yeteneğin çalışılarak güçlenebildiğini söylemektedir. Genelde, vericinin düşündüğü şey, alıcı tarafından bir duygu ya da resim şeklinde alınmaktadır.

Telepati, kişiler arasında fikir ve duyguların hiçbir araç olmadan iletilmesidir.  Normal hayatın içinde,  Telepati sıklıkla fark edilmeden kullanılır. Sıklıkla tesadüf dediğimiz bu olayları ciddiye bile almamaktayız. Çalmakta olan telefonun kimden olduğunu bilmek veya telefon çalmadan çalacağını bilmek, bir arkadaşınızı düşündüğünüzde size gelmesi telepatidir.  Bu konuda pek çok uzman telepati yeteneğinin çalışılarak güçlenebileceğini savunuyor. Bu çalışmalar genelde, dikkat toplama ve belirli bir düşünceyi aklınıza yerleştirmek ile başlar.

1086 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım