Hoşgeldiniz  

Tatil Cenneti Karayip Adası!!

admin | 22 Nisan 2015 | Genel, Gezi ve Eğlence

 

Karayip Adaları Nerede?

Karayip adaları Atlas Okyanusu’nun batısında rüzgarüstü adalarından 160 kilometre doğudadır ve Venezuela’nın 435 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır.

Karayip Adaları İklimi

Karayip Adaları iklimi tropikal iklim hâkimiyetindedir. Aralık-Mayıs ayları arasında kuru iklimdir,  Haziran –Kasım arasında ise yağışlı mevsim olmak üzere iki mevsim görülmektedir. Kasırgaların fazlaca görüldüğü bir adadır. Bu nedenle bu adaya tatile giderken kasırga dönemini ve iklimini iyi bilmek gerekmetedir.

Karayip Adaları Coğrafyası

Karayipler tortul kayaçlarla kaplıdır. Karayip Adaları Coğrafyası mercan birikintilerine ev sahipliği yapar. Hillaby dağının kuzey kısmı Karayip ’in en yüksek noktasıdır. Karayip adalarının doğal kaynak suları çok azdır. Karayip adaları coğrafyası kireçtaşı ve yataklarda toplanan yeraltı sularıyla beslenir.

Karayip Adaları Hakkında

Karayip Adaları doğal güzelliklere sahiptir. Baharatlı yemekleri ile ön plana çıkmaktadır. Karayip Adaları hakkında aktivitelerden bahsedersek, dans ve reggae müzikleri ile kokteyllerini önde gelmektedir.

Karayip Adalarına Ne Zaman Gidilir?

Karayip Adaları ikliminin en iyi olduğu sezon Aralık-Nisan ayları arasındadır. Ağustos ve Eylül aylarında karayip adalarında fırtınalar hâkimdir. Bu yüzden Ağustos-Eylül arasında Karayipler’e gitmeniz sağlıklı olmayacaktır.

Barbados Adası

Barbados Adası Karayiplerin en büyük adasıdır. Aynı zamanda Barbados adası en çok ziyaret edilen Karayip Adasıdır. Barbados o kadar değerlidir ki her turizm sezonunda sadece sınırlı sayıda müşteri ağırlamaktadır.
Barbados adasına her zaman gidebilme imkânını yakalayamıyorsunuz. West Coast bölgesi olarak bilinen bölge dünyanın sayılı milyarderlerini barındırmaktadır. Dünya literatüründeki en pahalı ve lüks oteller Barbados adasındadır. Barbados tatili için en baştan rezervasyon yapmanız ve bütçenizi ayarlamanız gerekmektedir. Size en iyi Barbados tatilini, Barbados turlarını sunan acenteler ile görüşüp sıkı bir plan yapmanız gerekmektedir.

Keza Barbados tatilinizin ardından diğer Karayip adalarını gezip tam anlamıyla müthiş bir tatil geçirebilirsiniz. Barbados adası 1966 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. İngiliz sömürgesinden kurutulan Barbados adası , Türkçe anlamı ‘’Küçük İngiltere’’ adını bu sömürge döneminde İngilizler tarafından almıştır.

Karayiplerde Ne Yapılır? Barbados’ta Ne Yapılır?

Barbados’ta su sporlarının tamamını yapabilirsiniz. Plaj voleybolu yapabilirsiniz. Güney ve kuzey plajları gezebilirsiniz. Pembe kumlara sahip dünyanın hiçbir yerinde olmayan plajları gezebilirsiniz. Sörf yapmak için kendinizi dalgalara bırakabilirsiniz. Sörfçüler Barbados adasının kuzey ve doğu sahil şeridini tercih etmektedir. Rüzgar ve dalga kombinasyonu burada en iyi uyumunu sörfçülere sunmaktadır. Barbados adasında romantik açılımlar yapabilmeniz olasıdır. Adanın romantizmi inanılmaz derecede yüksektir.

1827 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım