Hoşgeldiniz  

Tarih, Savaş ve Dram Sevenler İçin: Ottoman Lieutenant!!!

admin | 30 Temmuz 2017 | Genel, Sinema ve Dizi

Vizyon tarihi 19 Mayıs 2017 (1s 46dk)
Yönetmen: Joseph Ruben
Oyuncular: Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar devamı
Tür: Dram, Tarihi, Romantik
Ülke: ABD, Türkiye,
Konusu: I. Dünya Savaşı yıllarında geçen film, idealist bir Amerikalı hemşire ile bir Türk subayının aşkını konu alıyor. Hemşire Lillie,Van’da tanıştığı Osmanlı subayı Jude ile tanışıp, altmış gün süren zorlu bir yolculuk ile önce İstanbul’a ardından Doğu Anadolu’ya gider. Melih Paşa onu İstanbul’dan yanında Türk Subay İsmail  ile birlikte Doğu’ya yollar. Yardım götürdüğü hastanenin başhekimi Woodruff ise Lillie’ye hastanenin de bulundukları coğrafyanın da bir kadına uygun olmadığını, geri dönmesini söyler. Komutan Halil Bey’in de farklı bir gerekçeyle Lillie’nin kalmasına itirazları vardır. Ancak genç kadın tüm itirazlara rağmen savaşın eşiğindeki bölgede ve iki aşk arasında kalacaktır.
Valla filmi gördüm ve şaşırdım desem yalan olmaz, her zaman kuyumuzun kazıldığı bir coğrafya da pozitif bakış sergileyen çok az film gördüm. Bu da onlardan biri ve izlenmeye değer.
Ayrıca film içinde usta oyuncularımızda bulunmakta gurur verici bir şey ve Ülkemizin tanıtılması konusunda iyi bir seçim olmuş. Son sözü en güzel yine ünlü oyuncumuz Haluk Bilginer söylemiş.
Usta oyuncunun sözlerinin her zaman daim olması dileğiyle iyi seyirler!!!
504 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım