Hoşgeldiniz  

Sonbahar’da Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları! Cilt Bakımının Sırları Nelerdir?

admin | 23 Eylül 2014 | Genel, Güzellik ve Bakım

Sonbaharla birlikte cildimizde önemli ölçüde değişim gözleriz. Mevsim değişikliğine bağlı olarak cilde çeşitli sorunlar baş gösterir. Peki bunlardan nasıl kurtulacağız. İşte cildimizi rahatlatmanın sırları!

Argan Yağı: Cilt tarafından kolay emildiği için krem gibi kullanabileceğiniz argan yağı, yumuşatıcı etkisiyle düzenli olarak 3 gün kullandıktan sonra ciltte pürüzleri ve kuruluk hissini yok eder ve daha yumaşak, pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildi korumak bakımından önemli yağ asitlerine sahip bu yağ, çevresel faktörler ve stresten kaynaklanan, cildi yıpratan serbest radikallere karşı etkili ve doğal korunma sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı: Düşük kaliteli nemlendiriciler cildinizi nemlendirmez. Sadece su verir. Su buharlaşınca cildiniz daha çok kurur. Yüksek kaliteli nemlendiriciler ve yağlı hissi veren petrol ürünleri de zamanla yan etkiler gözlemlenebilir. Bu nedenle Hindistan Cevizi yağı kullanmanız ve organik ürünlerden yana olmanız tavsiye edilir. Çünkü Hindistan cevizi yağı yapısı gereği kuru bölgelere doğru hareket eder, yüzeyi kaplar ve canlandırır.

Vitaminler: A, C, E vitaminleri, Çinko, Bakır, Demir, Selenyum gibi vitaminlerin alınması, diyetlerin abartılmaması, yağ, karbonhidrat kısıtlamasının dozunda yapılması gerekir.

Uyku: Eğer cildiniz günün stresinden sonra kendine gelemezse kırışklıklarınızda önemli ölçüde artış olur. Bu nedenle günde altı ile sekiz saat arasında uyumaya ihtiyacınız var.

Peeling: Mevsim geçişleri ve soğuk havalarda cilt yüzeyi kuruyup pul pul dökülmeye başlar. Cilt yüzeyini kaplayan ölü deriler, cildi sağlıksız ve solgun gösterir. Cildinizi yıpratmadan ölü derilerinizden kurtulmak için peeling uygulaması yapmanız gerekir.

1005 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım