Hoşgeldiniz  

Saç Dökülmesine Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir? Saç Dökülmesine Neden Olan Hatalar Nelerdir?

admin | 18 Kasım 2014 | Genel, Güzellik ve Bakım, Sağlık

Masaj Yapın: Saçlarınızı gün aşırı, ılık ve fazla basınçlı olmayan suyla saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Sadece bir kez temizlemek, şampuanlama sırasında saç derisine 5 dakika süreyle hafifçe masaj yapmak, durulama yeterli görülüyor.

Föne Dikkat: Saç boyası, perma gibi yöntemlerden olabildiğince kaçının. Fön, maşa ve düzleştirici gibi şekillendiricileri haftada bir kereden fazla kullanmayın.
1 Havuç Yiyin: Günlük tüketeceğiniz 1 havuç, saç köklerini ve saç derisini korumada, saçın uzamasını ve dayanıklılığını sağlamada etkili.
Protein Tüketin: Kırmızı et ve yağlı süt ürünleri gibi hayvansal yağ tüketimi genetik saç dökülmesinde artışa neden olur. Bu yüzden protein ihtiyacınızı; fasulye, mercimek, yumurta, yağsız yoğurt ve peynirden sağlamaya çalışın.
Kabak Çekirdeği Yiyin: Günlük 1 kahve fincanı kadar kabak çekirdeği tüketmek saç için gerekli olan fitoöstrojeni karşılıyor.
Karpuz, Çilek Tüketin: Saç için gerekli A vitamini yeşil yapraklı sebze ve taze fasulyeden karşılanabilir. Günlük 1 portakal / 2 dilim karpuz veya bir avuç çilek saçlara gereken A vitamini açısından zengindir.
Fıstık Yiyin: Günlük 1 porsiyon baklagil, 150 gr kırmızı et, balık veya 1 avuç badem ya da yerfıstığı saçlarınız için gerekli çinkoyu karşılıyor.
H Vitamini Önemli: Saçlar için gerekli bir başka vitamin ise H vitamini yani B7. Haftada 1 kez karaciğer, böbrek, midye, ıstakoz, alabalık, haftada 2-3 kez tavuk göğsü, yumurta sarısı, baklagil, karnabahar, her gün 2 dilim peynir veya 2 bardak süt veya 2 kâse yoğurt tüketin.

Bu hatalar saçları döküyor!
– Her gün ve sıcak suyla yıkamak.
– Her yıkamada 2’den fazla şampuanlamak.
– Haftada birden daha çok fön çektirmek, saçları düzleştirici/maşayla şekillendirmek.
– Sık aralıklı taraklarla taramak ve sentetik fırça kullanmak.
– Hayvansal yağlı gıdalarla beslenmek.

1088 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım