Hoşgeldiniz  

Miskinlikten, Hayallere!!!

admin | 18 Temmuz 2017 | Editörün Köşesi, Genel

İşten geldin, yemeğini yedin ve yatağının üzerine uzanmış dinleniyorsun. Günün muhasebesi yapıldı, üstüne bir de yorgunluk çöktü, gözler kaydım kayıyorum diyor, o kadar yorgunuz yani.

Alıyorsun eline telefonu (hani şimdi ki telefonlar android ya) giriyorsun internete. Nerde o eski günler internet eskiden ya kafelerde ya da basit masaüstü bilgisayarda olurdu. Şimdi teknoloji çağı artık kol saatinden bile internete girer oldun.

Karıştırıyorsun interneti, namı diğer sörf yapıyorsun. Bir iki test, bir iki okuma parçasını gözden geçirdikten sonra düşünmeye başlıyorsun.

“Bundan sonra ne yapmalıyım”

Aslında bundan sonrası sana kalmış. İstersen yatağında mışıl mışıl uyur, ister internette gezinir, ister yazı yazar, ister gezmeye çıkar, istersen geleceğine dair kafa patlatırsın. Patlat patlat birşey olmaz sonuçta kafa patlatmakta beyin hücrelerini çalıştırır, seni yeniler, olduğun yerde saymanı engeller. Hayallerinin oluşmasını, netleşmesini ve nasıl yol alacağını, nelerle karşılaşma ihtimalin olduğunu gözünde canlandırmanı sağlar.

Evet dediğimiz gibi ya beyninini çalıştırır, yapacağın şeyleri düşünür ve hayal edersin ya da miskin miskin yatağında yatar, başkalarının yaptığını okumaya devam edersin.

Ne demişler “Beyin bedava” ister kullan ister kullanma!!!

Editörün Köşesinden,

395 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım