Hoşgeldiniz  

Mat, Şeffaf, Açık Şeffaf ve Buzlu Farlar En İyi Nasıl Kullanılır?

admin | 27 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Farlara baktığımızda; mat, şeffaf, açık şeffaf ve buzlu farları sayabiliriz. Bunlar;

Buzlu farlar: daha yoğun bir katman yaratır fakat beyaz veya gümüş rengi bir pırıltıya sahiptir. Genellikle genç ciltte güzel duran, tatlı ve açık renk kırışıkların içlerine kolaylıkla girebildiği için olgun cilt için uygun değildir. Saten mat ve parlak arasına düşen bir görünümdür. Mattan daha parlaktır ama parlaktan daha mattır. Olgun ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde kullanılır.

7d50c194e095cc2efbd808b1534b7b21_1262779053

Şeffaf far: mükemmel şeffaf katman sağlar. Öyle ki sürdükten sonra farın altından cildinizi görebilirsiniz. Şeffaf farlar çok hafif parlaklık içerir ve göz kapağına bir parça pırıltı kazandırır. İnce çizgilerde birikmezler, bu özellikleri onları olgun cilt içni mükemmel bir seçim haline getirir.

Mat far; doğal görünümü nedenyile makyajsız bir görüntü yaratmak için en ideal seçimdir. Ara tonlar için en iyi üst kattır. Genellikle yüksek düzeyde renk pigmenti içerir, göze şekil verirken e belirginleştirirken gerçekten çok işe yarar.

p_5133_b

Açık şeffaf farlar: göz kapağının çukurlu bölgelerine ışık verme ve öne çıkarma konusunda oldukça iddialıdır. Koyu şeffaf farlar koyu renk mat farların yarattığı haşin görüntünün aksine bir parça çekicilik eklemek için kullanılır.

951 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım