Hoşgeldiniz  

Makyajda; Rujun Görünüm Şekilleri Nelerdir? Hangi Ruj Nasıl Gösterir?

admin | 27 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Ruj dudakların koruyucusu ve yüze anlam katan unsurlardan biridir. Rujunda kendi içinde farklı türleri vardır. Bunlar;

Dudak Kalemi: dudaklarınızı belirginleştirmek için kullanılabileceğiniz bir kalemdir. Dudak şeklini düzeltmeye ve rujun kırışıklara dolmasını engellemeye yardımcı olur. Ayrıca rujun altına tüm dudağa da sürebilir. Dudak kalemi kullanılarak rujun dudaklarda kalma süresi arttırılır.

images

Şeffaf ruj: doğal dudakların alttan görünmesine izin veren pırıltılı ve parlak bir renk verir çünkü dudakları kapatmak üzere tasarlanmamıştır. Jelle karıştırılmış pigmentlerden oluştuğu için jel allığa benzer. Pırıltılı rujdan daha uzun, krem rujdan daha kısa süre dayanır. Hız açısından harika bir üründür, çünkü şeffaf olduğu için titizlikle uygulanmasına gerek yoktur.

ombre-dudak-ruj

Mat ruj: parlaklık içermeyen sofistike ve yoğun bir rujdur. İçeriği nedeniyle kalıcıdır ancak cildi kurutabilir ve dudaklarınızda su kaybına uğramış hissi ve görüntüsü verebilir. En iyi tonları koyu ve yoğun tonlardır zira bu tonlar çok kalıcıdır ve dağılmaz, ancak dudakları daha genç ve dolgun göstermeye kesinlikle hiçbir katkısı yoktur.

Krem ruj: mat ruja göre daha yoksek orada yumuşatıcı içerir ve dudaklarınıza ıslak fakat parlak olmayan bir renk verir. Krem ruj oldukça kullanışlı ve popüler olduğu için birçok kozmetik şirketi en geniş ürün yelpazesini bu şekilde oluşturur. Mat rujların aksine dudaklarda su kaybına neden olmaz.

ORIFLAME-WONDER-COLOUR-RUJLAR-RENK-RENK__48721991_0

Buzlu ruj: soluk ve metalik bir görünüm verir. Fakat içeriğindeki maddelerin verdiği tek renkli parlaklık nedeniyle dudakları bir parça gösterebilir. Genellikle olgun dudaklar için çok daha iyi olayan bir katman yaratır.

Pırıltılı Ruj: son derece parlak ve ıslak bir renk verir. Sık sık tazelenmesi gereken şeffaf bir renk tabakası yaratır. Çok kalıcı olmasa da pırılıtısı tüm yaş grupları için taze ve canlı bir görünüm sağlar. Doğru kullanıldığında dudakları olduğundan doldgun ve seksi gösterebilir. Fırça, tüp veya kutu şeklinde satılır.

1727 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım