Hoşgeldiniz  

Küçük Dudaklardan Çarpıcı Dudaklara Sahip Olmanın Yolları!!!

admin | 22 Şubat 2017 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Dudaklarınızın güzel görünmesini sağlamak için haftada bir dudaklarınızı soyun. Ruj sürmeden önce bir parça dudak kremi veya nemlendirici kullanmayı tercih edin, böylece dudaklarıa dudak boyası ve ruju daha düzgün ve pürüzsüz bir biçimde sürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey önce dudak kremi sürmek, sonra da fazla kremi almak.

Dudak kalemleri rujun taşmasını ve akmasını önlemeye yardımcı olabilir, ancak dudaklarınızın çerçevesini çizdikten sonra sadece bununla kalmayın. Dudak kalemini dudaklarınızın iç kısmına doğru yaymayı unutmayın, böylece rujunuz silinip gittiğinde ortaya sadece dudaklarınızda bir çerçeveyle kalmazsınız. Uygulama ve karıştırma esnasında fırça kullanmak son derece faydalıdır.

Ağzınıza bir bütün olarak en iyi şekli vermeye özen gösterin. Birçok kadın kalemi dudak çizgisinin iç kısmına çekme eğiliminde olduğu için bunu yapamaz. Tersine, fazla taşırmamaya da özen gösterin, çünkü doğal görünmeyen bir dudak boyası kullanıyorsanız ve dudak çizginizin çok dışına çıkarsanız, insanlar bunu fark eder.

Zemin: dudak kalemi kullanmalı mı, kullanmamalı mı? Bu isteğe bağlı olsa da aşağıda dudak kaleminin size göre olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek üç etkeni bulabilirsiniz;

1. Dudak kalemi ağzınızın sınırlarını çizmeye ve düzgün değilse dudaklarınızı yeniden şekillendirmeye yardımcı olabilir,

2. Dudak kalemi, dudak boyasının teninize akmasını önmeleyebilir,

3. Dudak kalemi rujunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlar, özellikle de ruj sürmeden önce dudaklarınızı kalemle doldurursanız.

Uygulama: Dudak kalemini üst dudağa düzgün bir şekilde sürmek için dudakların ortasındaki kavisin üzerinde bir V şekli oluşturarak işe başlayın. Daha sonra dış köşelerden başlayarak küçük, tüy gibi ince darbeler çizerek ortadaki V şekli ile birleştirin. Alt dudakta, ilk olarak dudağın alt kavisini belirginleştirin ve daha sonra dış kenarlardan tüy gibi ince darbeler halinde ruj sürerek ortaya doğru gelin. Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Ruju sürmek için bir tüp, fırça ya da parmaklarınızı kullanabilirsiniz, ancak fırçayla uygulandığında daha kusursuz görünür ve daha uzun sere dayanır. Daha yoğun bir renk elde etmek için doğrudan tüpten sürebilirsiniz fakat bu şekilde sürüldüğünde dudakların daha küüük detaylı bölgelerini örtmek güç olacaktır.

Küçük Dudaklar: Küçük dudaklarınız olduğunu düşünüyorsanız, daha doldgun bir dudak görünümüne kavuşmak için iki yol vardır. Bunlar;

1. Öncelikle mevcut dudak çizgisini kapatıcı veya fondöten ile silin. Böylelikle tamamen yeni ve daha iyi bir dudak çizgisi tasarlamak için temiz bir zemin elde edersiniz.

2.Doğal tonda bir dudak kalemi kullanarak doğal dudak çizginizin hemen üstüne, üst ve alt dudaklarınızın çevresine bir çizgi çizin. Çizgiyi çok abartmayın; amacımız doğal dudak çizginizin sadece biraz üstü ve altına çizgi çekmek.

3.Şimdi, üst dudağınızın ve alt dudağınızın tam ortası hariç olmak üzere dudaklarınızın içini tamemin dudak kalemi ile doldurun.

4. Arkasından parmak ucunuza çok az miktarda açık renk bir kapatıcı alın ve bu orta kısma sürün. Ruj sürerken, bu bölge daha açık renk olacak ve dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

5.Son olarak dudaklarınızı daha da dolgun göstermek için rujunuzun üzerine, dudaklarınızın ortasına hafif ve parıltılı bir ruj sürün.

Daha dolgun dudaklar yaratmak için ikinci yol; biri açık diğeri koyu olmak üzere adet tamamlayıcı dudak boyası kullanılmaktadır. İlk olarak, doğal tonlu bir dudak kalemi ile dudaklarınızı sınırlarını çizin. Daha sonra, dudaklarınızın dış kenarına koyu tondaki dudak boyasını sürün ve dudak kalemiyle birleştiği yerde iki ürünü birbirine karıştırın. Arkasından, dudaklarınızın içine daha açık tondaki ruju sürün ve koyu tonla kesiştiği noktada ikisini birbirine karıştırın. Son olarak açık parıltılı bir ruj alın ve daha dolgun dudaklar yapartmak için orta kısmına sürün.

İstenen dudak görünümü için doğru formülün seçilmesi büyük önem taşır. Pırıltılı dudaklar her zaman seksi görünür. Parlaklık dudakları daha dolgun ve daha genç gösterir. Dudaklarınız kuru olma eğilimindeyse, mat rujlardan uzak durun. Mat formül daha dayanıklı olsa da dudaklarınıza daha kuru bir görüntü ve his verir. Kremli formül her zaman en güvenilir seçenektir, çünkü bu formül hemen her durumda işe yarama potansiyeline sahiptir.

Farklı dudak renkleri deneyin. Kormayın, dudak rengini değiştirmek her zaman çok kolaydır. Ruj rengini seçerken dudaklarınızın boyutunu aklınızda tutun yeter. Koyu renkli rujlar dudakları olduğundan daha küçük gösterir. Açık tonlar daha dolgun gösterir. Hatırda tutulması gereken son bir nokta ise asla rujunuzdan gün boyu dayanmasını beklemeyin. Uzun süre dayanan formüller dudakları kuru gösterir. Bu ürünler dudaklarınızdaki kuru bölgelere yapışan boyalar içerir (dudatlarınız henüz yeni soyulmamışsa tabii) ve bu da lekeli ve kurumuş bir dudak görünümü ortaya çıkarır.

İpucu: Parlak ve sıcak renklerin sizi dah genç göstereceğini unutmayın. Çok koyu herhangi bir renk olgun dudaklar için ölümcül olabilir. Unutmayın, solgun renkler dudakları aydınlatıp daha dolgun ve genç gösterirken, koyu renkler küçültücü bir etkiye sahiptir ve olduğundan daha küçük gösteri. Boyamadan önce dudaklarınızı nemlendirin. Rujun uzun süre dayanması için dudaklarınızın her yerine dudak kalemi sürün. Bunun üstüne ruj sürün, peçeteyi öpün ve tekrar sürün.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

795 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım