Hoşgeldiniz  

Koyu Halkalardan Makyajla Nasıl Kurtulur sunuz?

admin | 01 Ocak 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Gözaltını çoğunlukla belirgindir ve koyu renkler içerir. Bu durum birçok kadının muzdarip olduğu bir sorundur. Bu nedenle çeşitli yöntemler vardır. Makyaj için aşağıdaki uygulamayı önermekteyiz.

gözaltı-morlukları

İlk olarak gözlatı bölgesine göz kremi sürün ve kremin deri içine işlemesi için 2 dakika bekleyin. Fazla krem olması halinde sünger ya da kağıt medille fazlalılığı giderin.

Göz kremi kapatıcının cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Eğer göz altındaki cilt kuru ise kapatıcınız işe yaramaz ve size istenmeyen bir görünüm kazandırır. Gözaltı bölgesi vücudunuzdaki diğer bölgelere nazaran daha az yağ bezesi içerir. Dolayısıyla daha fazla neme ihtiyaç duyar. Kapatcınızın akmasını engellemek ve daha kalıcı olmasını sağlamak için fazla kremi almayı ihmal etmeyin.

dark-circle-featured-image

Fırça yardımıyla kapatıcıyı cildinizdeki renk farklılığının başladığı sınır çizgisi boyunca sürün. Fırça ile kapatıcıyı renk farklılığının başladığı bölgeye doğru dağıtın. Asla kapatıcıyı sınır çizgisinin diğer kısmına uygulamayın. Aksi halde zaten doğru renkte olan teni aydınlatırsınız ve tekrar başladığınız noktaya geri dönersiniz.

Parmağınıza bir parça kapatıcı alın küçük vuruşlarla sınır çizgisi boyunca yayın. Varsa gözlerinizin ve göz kapaklarınızın köşelerindeki koyuluğu da kapatın. Ciddi koyu halkalar ciddi kapatıcı gerektirir.

Fondöteninizden bir ya da iki ton açık kapatıcı kullanın ve kapatıcıyı fondötenden önce sürün. Fondöteni kapatıcının olduğu bölgelere küçük vuruşlarla sürmeye özen gösterin. Aksi halde alt kata sürdüğünüz kapatıcıyı silebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları

Sarı kapatıcılar, fildişi ve bej ciltler üzerindeki koyu halkaları kapatmak için harika bir seçimdir. Altın sarısı kapatıcılar ise bronz ve siyah ciltler için uygundur. Her iki kapatıcı da kırmızıdan mora ve kahverengiye kadar ciltteki tüm ton farklılıklarını yok edebilir.

744 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım