Hoşgeldiniz  

Kırılan ve Bozulan Makyaj Malzemeleri Nasıl Düzeltilir?

admin | 18 Ağustos 2014 | Genel, Güzellik ve Bakım

Hanımların çok paralar sarfettiği, her zaman yanında taşıdığı ve acil durumlarda kullandığı makyaj malzemeleri gerekli şekilde bakılmazlarsa sonuç yeni de olsalar makyaj malzemelerinin kırılması, bozulması anlamına gelir. Bu nedenle kırılan ve bozulan makyaj malzemelerini düzeltmek için şu tedbirler alınabilir.

Oje Kuruması ve Kapağının Sıkışması: Kullanılmayan ojeler zamanla kurur. Bu gibi durumlarda ojeyi sıcak su dolu bir kapta bir süre bekletin. Daha sonra oje içerisine 4 damla aseton dökmeniz önerilir. Oje kapağının sıkışması halinde öncelikle aseton yardımıyla kapağın silinmesi gerekir. Sonra vazelin ile silinerek tekrar kapağın sıkışması önlenir.

Ruj Kırılması: Sıcak ortamlarda bulunan rujlar daha çabuk yumuşar ve bu durum kırılmalarına neden olabilir. Kırılan ruju düzeltmek için kırılan ucun bir tarafından tutulmalı ve öbür tarafını çakmak yardımı ile ruju yakmadan ısıtılarak biraz erimesi sağlanmalıdır. Erimesine az kalmış ruj kutu içerisinde bulunan diğer parça ile birleştirilir. Rujun birleşme noktasına yakın çakmakla tekrar ısıtılarak birleştirilmeleri sağlanır. Bu işlemden sonra ruj bir süre buzdolabında bekletilir. Rujun eski halini aldığını göreceksiniz.

Saç Spreyi Tıkandıysa: Saç spreyinin içinde bulunan yapışkan maddeler kayağında toplanarak spreyin tıkanmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için saç spreyinin kapağı bir müddet buharda tutulur. Daha sonra kürdan yardımıyla kapakta oluşan yapışkanlar temizlenir. Tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorsanız yapmanız gereken tek şey saç spreyini kullandıktan sonra kapağını sıcak sudan geçirmektir.

Göz Kalemi Açma: Göz kalemlerini açarken sık sık kırıldıklarını fark ederiz. Bunları önlemek için göz kalemi açılmadan önce 15 dk buzdolabında bekletilir. Böylece içeriği sertleşen kalem daha rahat şekilde açılır. Unutmayın göz kaleminizi düşürdüğünüzde içten kırılma riskinizi arttırırsınız.

Göz Farı Sertleşmesi: Uzun süre göz farını kullanmazsanız zamanla sertleşir. Ancak bu durumdan çok çabuk kurtulabilirsiniz. Bir mendil ile kullanacağınız sertleşmiş göz farının üzerini silin, göreceksiniz farınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Pudra, Allık ve Far Kırılması: Kırılan parçaları kutudan çıkartmayın ve üzerine bir miktar temizleyici losyon sürün. Daha sonra yüzeyi sağlamlaştırmak ve düzleştirmek için fırça kullanın. Bu uygulamadan sonra hala işe yaramayacağını düşünüyorsanız o halde pudra ya da allığınızı toz haline getirerek, cildinize toz pudra ve allık olarak uygulayınız.

Maskara Kuruması: Uzun süre ağzının açık kalması ya da kapağının tam kapatılmaması maskaraları çabuk kurutur. Maskara kuruduysa yapmanız gereken maskara fırçasına iki damla göz damlası damlatmanız, sonrasında fırçayı maskara içerisinde yavaşça gezdirmeniz gerekir. Diğer bir yöntemde kuruyan maskarayı sıcak suyun altında birkaç dakika bekletmektir. Göreceksiniz maskaranız eski halini alacaktır.

8512 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım