Hoşgeldiniz  

Kireçlenmeyi Engellemek için Hareket ve Çınar Yaprağı!!!

admin | 16 Şubat 2016 | Genel, Sağlık

Kireçleme; eklem ağrılarının yaygın bir dalıdır. Her insanda görülebilen bir hastalıktır. Ancak genele bakıldığında en çok yaşlı insanlarda görülür. Kireçleme ve romatizma hastalıkları nedeniyle bacaklar bükülmez, yüremekte zorluk çekilir, merdiven çıkmakta zorluk ve ağrı çekilir. Günümüzde artık insanlar ilaçlar yerine bitki türlerine yönelerek daha sağlıklı kalmayı istemedikler.

imagesCA6ZGKRE

Bu nedenle yapılan araştırmalar; çınar yaprağının kireçlemede son derece etkili bir bitki olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin azalmasında etkilidir. Hareketsiz ve oturarak yaşam süren ve günün geri kalanında halen aynı şekilde devam eden insanlarda görülme olasılığı çok yüksek olan kişilerin kireçlenme hastalığı olma olasılığı çok yüksektir.

Her zaman olduğu için egzersiz ve spor yapmayı ihmal etmemeli, doğru besinlerle kemileri ve eklemleri güçlendirmek gerekir. Ayrıca çınar yaprağı kürü ile uygulayarak kireçlenmeyi azaltabilir ve ağırların, şikayetlerin azaldığı görülebilir.

untitled

Çınar Yaprağı Kürü yapmak için öncelikle çınar yaprağının “anatolius” türü olamasına dikket etmek gerekir. Anatolius türü çınar yaprağı, derin yırtıklıdır, kazayağına benzer derin yırtıkları vardır, bu şekil olmayan uygun değildir. Bilinen bir yan etkisi yoktur.

Kürü Yapmak için;

2 adet büyük boy taze ya da kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın.

Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilave edin ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 1 dakika kaynatın.

Kaynama süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzün.

Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken için.

2 içim arasında en az 3 saat fark olmalıdır.

Bu küre 30 gün devam edilmelidir.

Bir 15 gün kullanıp 3 gün ara verin ve tekrardan bir 15 gün daha kullanarak 30 güne tamamlanabilir.

Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.

Şikayetlere göre dönem, dönem tekrarlanabilir.

946 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım