Hoşgeldiniz  

Kilo Vermeyi Kolaylaştıran 5 Besin Maddesi!!!

admin | 24 Nisan 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca, Sağlık

1-Elma: Elma da yeşil mercimek gibi bir lif kaynağıdır. Uzun süre tok tutar, az kalorilidir.

Elmanın içindeki ursolik asit de kilo verdirme konusunda etkili olduğu yapılan çalışmalarla ispatlanmıştır. Çikolata değil, gofret hiç değil, elma yiyin. Farkı göreceksiniz!

2- Yeşil Çay: Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığını, antioksidan açısından oldukça zengin olduğunu, her gün mutlaka içilmesi gerektiğini bilinmektedir. Yapılan pek çok bilimsel araştırma da yeşil çayın mucizevi yağ yakıcı etkilerini gösteriyor. Bolca tüketmeyi ihmal etmeyin.

3- Yeşil Mercimek: Yeşil mercimek muhteşem bir lif kaynağı. Kalorisi az, lezzeti çok yeşil mercimek, çorbasından salatasına pek çok tüketme seçeneğine sahip.

4- Greyfurt
Kilo verdirme etkisi son zamanlarda iyiden iyiye konuşulan greyfurt ekşi olmasına rağmen lezzetli bir tatlı alternatifi… Hatta ufaktan pudra şeker bile atabilirsiniz.

5- Kırmızı Biber
Bu yiyeceklerin başında şüphesiz kırmızı biber geliyor. Kırmızı biber içindeki Capsaicin isimli madde sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda açlığı geciktirmedeki ve verilen kiloların geri alınmasını engelleyici etkileri bilim dünyasında yer almıştır.

963 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım