Hoşgeldiniz  

Teknolojide Yeni Gelişme: Kasetler Geri Mi Dönüyor?

admin | 11 Mayıs 2014 | Genel, Teknoloji

Kasetler Geri Mi Dönüyor?

90’lı yılların vazgeçilmezi kasetler, yeni bir değişim yaşayarak veri depolamak üzere tekrar piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Sony son yaptığı çalışmalarla uzun süreli veri depolayabilen manyetik kaset üretti. Piyasaya yenilik getirecek bu icat veri depolama ve saklanması konusunda bir çözüm sunacak.

Manyetik kasetlerin zamanının geçtiğini düşünlerin aksine Sony, manyetik kasetleri çok büyük bir veri depolama aracı olarak tasarladı. Böylece CD, DVD, USB, Disk ve Blu-ray gibi depolama araçları manyetik kasetler karşısında oldukça küçük kalacak.

185 TB veri depolayabilen kaset, birim başına 148 GB veri alabilecek şekilde tasarlandı. Böylece piyasada bulunan geleneksel kasetlere göre 74 kat daha fazla veri depolayabiliyor.

Tahminlere göre Blu-ray disklerden tam 3.700 kat daha fazla veri saklayan manyetik kaset, diğer depolama ürünlerine göre veri kaybı açısından daha güvenilir olduğu tahmin ediliyor. Uzun süre verileri saklama ve depolama teknolojileri üzerine çalışan Sony, araştırmalarını manyetik kasetler üzerinde derinleştirmiştir.

Piyasada veri depolaması ve saklanması konusunda en yüksek kaliteye sahip ürünlerden biri haline geldi.

1471 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım