Hoşgeldiniz  

Güzel ve Çarpıcı Gözler İçin Göz Kalemi Kullanmanın Püf Noktaları!!!

admin | 20 Şubat 2017 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Göz kalemi: gözünüzü, kalem, sıvı, pasta, krem veya pudra kullanarak farklı şekillerde çizebilir ve sınırlarını belirleyebilirsiniz.

Kalem; göz kalemleri, boyanın yüzey üzerinde yumuşak bir biçimde kayması ve kolaylıkla yayılması için silikon içerir. Kullandığınız kalemin çok fazla silikon içermediğinden emin olun, aksi halde boya gözlerinizi belirginleştireceğine göz altlarınıza buluşabilir.

Göz kalemini gözünüzün dış köşesinden başlayarak içe doğru küçük ve birbirine bitişik tüyümsü ince darbeler halinde sürün. Daha sonra küçük bir fırçayla yayın. Aynı fırçayı kullanarak, boyanın daha doğal görünmesini sağlamak için kalem üzerine benzer renkte bir toz far uygulayın. Böylece kalemle oluşturulan çizgiyi yumuşatıyor ve rengi sabitliyorsunuz. Ayrıca size kalem darbelerini birbirine karıştırken yapmış olduğunuz hataları düzeltme imkanı sunuyor.

Çarpıcı bir gece makyajı için göz altında ve üst kirpik çizgisi boyunca göz kalemi kullanmayı tercih edin. Kalemle üst kirpik çizgisi boyunca çizilen çizgiyi, gözün dış köşesine doğru ilerledikçe yavaş yavaş kalınlaştırmaya özen gösterin. Göz altında ise dış köşede renk çok daha yoğun olmalı ve iç köşeye doğru ilerdikçe yavaş yavaş solmalıdır. Gözkapakları boyunca ve altlarına aynı kalın kalınlıkta çizgi çekmek gözleri kuşatarak olduklarından daha küçük görünmesine neden olabilir. Gündüz makyajı için normalde gözaltında kalem kullanmayabilirsiniz. Bunun yerine, daha yumuşak ve doğal bir görünüm elde etmek için göz farı ve fırça kullanabilirsiniz. Gündüz saatlerinde göz kalemi kullanmak istiyorsanız, çizdiğiniz çizginin daha az göze çarpmasını sağlamak için üzerine pudra sürerek çizgiyi yumuşatmayı unutmayın.

Bazı kadınlar, göz şekline bağlı olarak kirpik ve göz arasında daha çok göze çarpan bir cilde sahiptir. Bu bölgeyi kalem veya koyu renk bir gölge kullanarak ve böylece göz rengini öne çıkararak koyulaştırabilirsiniz. Siyah bir göz kalemi ve ince uçlu bir fırça kullanarak kalemi dikkatli bir biçimde kirpiklerin dibine bastırın. Bu hareket gözleri belirginleştiriyor ve gözlerinizi kenarı çizilmiş gibi göstermeden kirpiklerinizin daha kalın görünmesini sağlar.

Sıvı Göz Kalemi: en uzun süre dayanan göz kalemi olup birçok marka kendi ince uçlu fırçasıyla birlikte satılmaktadır. Sıvı göz kalemi en güçlü ve en çarpıcı etkiyi yaratır. Asla gözaltında sıvı göz kalemi kullanmayın, aksi halde; sert, haşin ve doğal olmayan bir çizgi yaratır. Göz kapağı üzerinde sıvı göz kalemi kullanırken; gözün iç köşesinden başlayıp dış köşesine doğru devam eden ve gözün uç kısmını bir parça yukarı kaldıran kesintisiz bir çizgi çizin. Çizginin iç köşede en dar halde olduğundan, dışa doğru ilerledikçe kademeli olarak kalınlaştığından emin olun Sıvı göz kalemi uygulaması en zor göz kalemidir, fakat biraz pratikle ustası olabilirsiniz.

Krem Göz kalemi: sıvı ve pasta göz kalemleri ile aynı şekilde nemli bir fırça ile sürülür.

Pasta göz kalemi: pudra kıvamında satılır. Yüzünüze uygulamak için ilk olarak fırçanızı nemlendirin ve sıvı bir kıvam oluşturmak için pudraya batırın. Daha sonra da gözünüze sıvı göz kalemi sürdüğünüz gibi sürün.

Pudra göz kalemi: kalem olarak kullanılan göz farı gözlere en doğal görünümü verir ve kullanması en kolay göz kalemidir. Kuru halde veya daha keskin bir görüntü elde etmek istiyorsanız nemli olarak kullanabilirsiniz. Kuru uygulamak için fırça kullanın ve gözün düş köşesinden iç köşesine doğru kirpiklerin dibi boyunca ince bir çizgi çekin. Nemli olarak kullanmak istiyorsanız fırçanızla, sıvı göz kalemiyle aynı şekilde sürün. Nemli olarak kullanılan pudra sıvı göz kalemi ile aynı etkiyi verir fakat kontrol etmesi daha kolaydır.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

 

644 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım