Hoşgeldiniz  

Göz Makyajında Uygulanması Gereken Adımlar Neledir?

admin | 03 Aralık 2014 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Göz makyajı yüzü ortaya çıkaran ve kadınların kendilerini en fazla ifade ettiği makyaj çeşididir. Bu yüzden kadınlar için göz makyajı çok önemlidir. Yanlış yapılan makyaj yüzü daha kötü gösterirken doğru uygulanan makyaj açıkları kapatır. Bu nedenle göz makyajında özellikle yeni başlayanların bilmesi gereken şeyler vardır. Bunlara kısaca bakalım.

Kaş bakımı: kaşın bakımlı olması en az iyi bir makyaj kadar önemlidir. Kaşlar doğru şekillendirildiğinde yüzünüzü ortaya çıkarır. Bu yüzden kaşlar çon ince ya da çok kavisli olmamalıdır. Eski bir dış fırçası ya da kaş fırçasıyla kaşların yönünün yukarı doğru uzaması sağlanır.

images

Far: Hangi göz farı hoşunuza gidiyor ve yüzünüze yakıştırıyorsanız o rengin 3 tonunu da kapsayan bir göz farı seti alın. Böylece hangi tonun yakıştığını bularak renk geçişlerini sağlarsınız.

Rimel: Kadınların olmazsa olmazı. Ancak rimel seçerken kirpikleri ayırmayan, topaklamayan ve suda akmayan, su geçirmeyen rimelleri tercih etmeniz daha iyi olur.

Göz makyajı fırçası: doğru far fırçaları daha güzel bir göz makyajına sahip olmanızı sağlar.

20130529-160302

Göz Kalemi: sağlığınızı da dikkate alarak kaliteli bir göz kalemi, gözlerinizin daha güzel ve daha hoş olmasını sağlar.

Sıvı eyeliner: Gözle teması düşünerek kaliteli bir eyeliner almaya dikkat edin. Uygulama hakkında gerekli bilgileri edinin. Sıvı eyeliner ile başlamak daha idealdir.

Kapatıcı: Göz bölgesi vücudun en hassas bölgesidir. Bu nedenle kapatıyı iyi kalite ve teninizle uyumlu almanızda fayda vardır.

2537 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım