Hoşgeldiniz  

Göz Farı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

admin | 16 Ocak 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Göz farı rengini seçerken; göz renginiz ve doğal ten renginizi dikkate almak zorundasınız. Amaç göz rengini öne çıkarmak olmalıdır. Göz renginiz önüne geçmek veya göz renginizi arka plana atmak değil.

göz-rendine-göre-far

Mavi gözlere mavi, yeşil gözlere yeşil far değilde tam tersi renkte far seçmek gözünüzü daha belirgin hale getirir. Örneğin mavi gözlerin tersi sıcak kahverengi, sarımsı kahverengi veya altın rengi bir fardır.

gözler

Kahverengi gözler en şanslı gözlerdir. Doğal göz renklerini çok farklı renkte farlarla ortaya çıkarabilirler. İçinizden ne geliyorsa mor, yeşil, altın sarısı veya kahverengi istediğiniz rengi deneyebilirsiniz. Kahverengi gözlerde her renk güzel görünür.

Ela göz rengi tek bir renk olmadığı için yani mavi, yeşil ve kahverengi karışımı olduğu için farklı tonlarda farlar kullanabilirsiniz. Mavi ve yeşil karışımı ela gözleriniz varsa mavi veya yeşil kategoride istediğiniz farları seçebilirsiniz. Yeşil ve kahverengi karımışım ela gözleriniz varsa; yeşil kategoride farlar seçebilirsiniz.

images (1)

Ten renginizde dikkat etmeniz gerenek başka hususlar; koyu siyah tene sahip kadınlar çok beyaz veya açık renk göz farı seçmemelidir. Aynı şekilde, kumral, soluk, tene sahip kadınlar da çok koyu renkte farlardan uzak durmalıdır. Hafif doğal renkler dramatik kontrast yaratan tonlardan daha iyi durur, özellikle de gündüz vakti.

gümüş-far-göz-makyajı

Göz makyajınızın illaki kıyafetlerinizle uyumlu olması gerekmez. Makyaj da aynen kıyafetiniz gibi sizin aksesuarınızdır. Makyaj kıyafetinizin aksesuarı değildir. Kıyafetle aynı renkte makyaj yapmak bazen sizi silikleştirebilir ve genellikle de en iyi özelliklerinizi ortaya çıkarmayabilir. Üzerinizde en iyi görüneni seçin.

1728 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım