Hoşgeldiniz  

Göbek Eritmeye Yardımcı İçecekler!!!

admin | 11 Kasım 2015 | Genel, Kadınca, Sağlık

 

Vücut bütünlüğünü sağlık bir şekilde korumak ve fazlalıklardan kurtulmak sadece içeceklerle olmayacağı gibi yiyeceklere dikkat etmek ve düzenli spor yaparak gerçekleşmektedir. Göbek eritmeye yarayan içeceklere kısaca bakarsak;

Yeşil çay; Kanser ve kalp rahatsızlığı riskini azaltmasının yanı sıra yeşil çay zayıflatıcı özelliğiyle bilinir. Spordan önce tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırdığı söylenmektedir.

Bitter çikolatalı süt; Bitter çikolatanın faydaları sık sık karşımıza çıkar. Bu içeceği atıştırmalık değil kahvaltı gibi bir öğün yerine tüketebilirsiniz. 400 kalori civarında olduğundan uzun süre sizi tok tutacaktır.

Tatlandırılmış su: İncelmeye çalışıyorsanız yeterince su içmeniz çok önemlidir. Yeteri ölçüde su tüketirseniz vücudunuzdaki zehirli maddeler temizlenir, denge sağlanır ve tokluk hissiniz artar. Su içmekten sıkıldıysanız limon gibi meyvelerle tatlandırılmış suları tercih edebilirsiniz.

Buzlu naneli çay; Sıcak yaz günlerinde buzlu nane çayı tercih edebilirsiniz. Nane midenin daha iyi çalışmasını sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Midenin yağlı gıdaları hızlıca sindirmesine de yardımcı olur. Bu sayede şişkinliğe karşı da etkilidir.

Buzlu Karpuz Püresi: Şekersiz hazırladığınız müddetçe meyve püreleri ve suları zararsızdır. Karpuz, sadece vücudu serinletmek ve sıvı takviyesi sağlamakla kalmaz aynı zamanda içerdiği besin değerleriyle sağlığınızın da destekler.

Ananas Frappe; Ananas ve keten tohumunu blender yardımıyla karıştırarak elde edebileceğiniz bu içecek, şişkinliğe iyi gelir ve oldukça faydalıdır. Ananasın içerisinde bulunan bir enzim ise proteinin yıkılmasını kolaylaştırır, dolayısıyla hazımsızlığa da iyi gelir.

723 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım