Hoşgeldiniz  

Ekonomi Bilminin Faydaları!!!

admin | 15 Ağustos 2018 | Ekonomi ve İş Dünyası, Genel

Ekonomi bilginizi belirli düzeye çıkararak kazanç saylayabilirsiniz. Ekonomi sadece arz talep ya da eğriler ve doğrulardan ibaret değildir. Biliyoruz ekonomik verileri anlamak ve analiz etmek zor ancak bir iki dikkat çekici etken kazancınızın artmasına neden olabilir.

Ekonomi; doğru tahminler sonucu kazanç arttırır, farklı alanlarda farklı tercihler yapmanızı kolaylaştırır. Geniş düşünmenizi ve dünyayı ekonomik olarak algılamanızı sağlayabilir. Hisse senedi, bono, devlet tahvili, lot, döviz vs gibi unsurlarda bilgi sahibi olmanızı sağlar. Birikmiş paranızı nasıl kullanacağınızı ve ne kadar risk alacağınızı kendiniz karar verebilirsiniz. Bu da ekonomi hakkında gerektiği kadar bilgi sahibi olma ile gerçekleşitr.

Televizyonlarda ekonomi uzmanları hep konuşur ancak biz çoğunlukla anlamadan bakarız. Ekonomi ile ilgilenmeye başlandığınızda; lot, faiz dalgalanması, döviz, hisse senedi vs hususlarda daha rahat bilgi sahibi olursun ve ekonomi uzmanlarının sözlerini daha rahat anlarsınız.

Yaptığınız yatırım sonucu zengin de olabilir ancak sıfırı da tüketebilirsiniz. Bu durumları en iyi şekilde anlamak için ekonomik ifadelere ve değerlere hakim olmak gerekmektedir. Japonya bunu kendi halkı için söylemiş ancak bizim içinde söylemeden geçemeyeceğim”Her insan bir ekonomik savaşçıdır” paramıza değer katalım.

Kaynak: İndigo Dergisi,

193 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım