03 Haziran 2014

Dünyanın En Ünlü Seri Katilleri Kimlerdir?

Dünyanın En Ünlü Seri Katilleri Kimlerdir?

Dünyanın En Ünlü Seri Katilleri Kimlerdir?

Dean Arnold Corll: Zengin bir yaşam sürerken fabrikasının kapanması sonucu iflas etmiştir. Eşcinsel eğilimlere sahip olduğu bilinmektedir. İlk cinayetini 1970 yılında 18 yaşında bir öğrenciyi yakarak gerçekleştirmiştir. Yaşları 10-18 arası değişen 27 çocuğa tecavüz ettikten sonra işkenceyle öldürmüştür. Corll ona para karşılığı çocukları getiren Elmer Henley tarafından vurularak öldürülmüştür.

Ted Bundy: Gelmiş geçmiş en karizmatik seri katil olarak anılır. Eğitimli, yakışıklı ve kibar biri olarak tanınsa da 35’den fazla kişiyi öldürmek suçundan idam edilmiştir. 3 kez hapisten kaçan Ted Bundy, mahkemede savunmasını kendi yapmıştır. Birçok kadın hayranından evlenme teklifi almıştır.

Karındeşen Jack: 1888 yılında Londra’da 20’den fazla hayat kadınını vahşice öldürmüştür. Hakkında kesin bir bilgiye sahip olunamamıştır. Ancak birçok ilginç iddia da ortaya atılmıştır. Bunlardan en ilginci Jack’ın kraliyet ailesine mensup olmasıydı. Davanın 2 sene sürmesi ve kimliğinin halen bulunamaması bu teoriyi güçlendirmektedir.

Katil Zodiac: ilk cinayetini 1969 yılında işlemiştir. Yakalanamayan ve halen kimliği bilinmeyen Zodiac genç çiftleri kendine kurban olarak seçmekteydi. Tahmini olarak 37 kişiyi öldürdüğü düşünülen Zodiac, cinayeti işledikten sonra polis merkezini arayarak kendini ihbar etmekte ve çözülmesi halinde kimliğini ortaya çıkaracağını söylediği mektuplar bırakmaktaydı. 2007 yapımı Zodiac filmine konu olmuştur.

Charles Monson: seri katiller arasında çok özel bir konuma sahiptir. Oldukça başarılı bir söz yazarı ve müzisyendir. Bizzat kimseyi öldürmemesine karşın müritlerine verdiği emirlerle 40’dan fazla kişiyi öldürtmüştür. Manson etkili bir konuşmacı, zeki ve psikopat bir liderdi. Birçok ünlünün aralarında bulunduğu büyük bir hayran kitlesine sahipti. Bir çiftlikte müritleriyle birlikte yaşamaktaydı ve yaşayanlara Manson ailesi denilmekteydi. Manson ailesinin sonu alakasız bir suçtan yakalanan bir müridin işledikleri cinayetleri övünerek anlatması sonucu ortaya çıkmıştır. Manson ve müritleri arasındaki ilişki Hasan Sabbah ve müritleri arasındaki ilişkiye çok benzemektedir. Manson’un müritleriyle yaşamını ve işledikleri cinayetleri anlatan 2004 yapımı Helter Skelter isimli bir film çekilmiştir.

Aileen Carol Wuornos: Amerikan tarihinin ilk kadın seri katilidir. Wuornos’un 7 kişiyi öldürdüğü düşünülse de sadece 5’nin cesedi bulunabilmiştir. Kötü bir çocukluk dönemi yaşayan Wuornos insanlardan nefret eder hale gelmiştir. İşlediği cinayetlerin sebebini bu şekilde açıklayan Wuornos 2002 yılında idam edildi. 2003 yılında vizyona giren Monster ve 1993 tarihli Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer adlı belgesele konu olmuştur.

Edward Theodore Gein: Kötü bir çocukluk dönüme geçiren Ed Gein küçük yaşta babasını, abisini ve annesini kaybedince yalnızlığın etkisiyle delirmiştir. Annesinin cinselliği büyük bir günah olarak görmesi, annesinin ölümünden sonra kadın vücudunu incelemeye itmiş ve anatomiye merak salmıştır. Annesini mezardan çıkartarak diriltmeye çalışmıştır. Seri katilden ziyade mezarlıktan çaldığı bedenler üzerinde anatomi kitaplarından öğrendiklerini uygulamaya çalışmıştır. Bilindiği kadarıyla 2 kişiyi öldürmüştür ve kurbanlarını annesinin ölüm yaşında olan kadınlardan seçmiştir. 1957 yılında yakalanmış ve doktorlar tarafından şizofreni teşhisi konulmuştur. 77 yaşında kanserden ölene kadar hayatını akıl hastanesinde geçirmiştir.

Albert Fish: babasının ölümünden sonra çocuk bakım evine verilen Fish, ortama uyum sağlayamayarak ruhsal sorunlar yaşamaya başladı. 1910 yılında ilk cinayetini işledi. Sapkınlıklara ilgisi olan Fish, dine olan eğilimi ile tanınıyordu. Ona göre kurbanları tanrıya verilen kurbanlardı. Bir kurbanın ailesine kızlarını nasıl öldürüp yediğini anlatan mektup gönderince yakalandı ve elektrikli sandalye de idam cezasına çarptırıldı.

Elizabeth Bathory: Macar asıllı Elizabeth Bathory “Kanlı Kontes” adıyla tanınmaktadır. 40 yaşına geldiğinde yaşlanma korkusuyla birlikte genç kızların kanlarıyla düş alarak genç kalacağını düşünür. Macaristan’ın en soylu ailesinden gelen Elizabeth 650 kızı öldürtmüş ve onların kanlarıyla duş yapmıştır. 1610 yılında cinayetleri işlediği ortaya çıkmış, soylu olduğu için yargılanamamıştır. Ancak hayatının geri kalanını şatosunda hapis hayatı yaşayarak geçirmiştir. 2008 yapımı Bathory ve Dracula gibi korku filmlere esin kaynağı olmuştur.

Carl Panzram: 21 cinayet işlemiş, sayısız hırsızlık yapmış, kadın-erker toplam 100’den fazla kişiye tecavüz etmiştir. Yaptıklarından hiçbir zaman pişmanlık duymadığını defalarca belirtmiştir. Her eyalette farklı isimler kullandı. 1995 yapımı Killer: A Journal Of Murder filmine konu olmuştur.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.