Hoşgeldiniz  

Cilt Tipine Göre Pudra Seçimi Nasıl Olmadır?

admin | 16 Ocak 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Pudra seçiminde cilt tipine göre seçilmesi önemlidir. Cilt tipine göre pudralara bakarsak;

pudra-mac-nc30

Fildişi ve Bej tenler için; Fondöten ve kapatıcıda olduğu gibi sarı ve nötr tonlara sahip yüz pudrası seçilmelidir. Pembe tonlara sahip yüz pudrası kullanılmasını tavsiye edilmez, çünkü bu pudralar cildi yapay ve yaşlı gösterir. Amacınız fondöteninize uygun ve uyumlu bir pudra rengini bulmaktadır. Cildinizi biraz canlandırmak ve kusuru yok etmek istiyorsanız, sarı tonlara sahip bir pudrayı tercih etmelisiniz.

pudra

Bronz ve siyah tenler için; bronz ve siyah ten rengine sahip kadınlar ciltlerine güzel bir ışıltı vermek, parlatmak ve tazelemek için altın sarısı tonlarda pudra kullanılmalıdır. Cildinize ışıltılı ve doğal bir görünüm kazandırmak için ten renginiz ne kadar koyuysa o kadar sıcak kahverengi tonlara sahip bir pudra kullanmalısınız. Koyu bronz ve siyah tene sahip kadınlar ciltlerine bir parça ışıltı verecek sıkıştırılmamış pudrayı tercih etmeleri gerekir. Bu ciltteki yağın absorbe edilmesine, cildi taze ve nemli göstermeye yardımcı olur. Mat renkli, sıkıştırılmamış pudralar bronz ve siyah cildi oldukça düzgün ve kuru gösterir.

powder-liquid-makeup-1

Yarı Şeftali pudra; gözle görülmez değildir, diğer pudralardan daha saydamdır fakat renksiz değildir. Özellikle koyu bej ve buğday ten üzerinde doğal olmayan bir görünüme neden olabilir. Ten renginize uygun veya cildinizi canlandıran bir pudra seçmek en iyisidir. Yarı şeffaf pudra, kalın bir biçimde kapatılmış bölgelerin pudralanmasına yarar sadece.

995 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım