Hoşgeldiniz  

Bebeklerle Seyahat Etmenin Yolları Nelerdir?

admin | 08 Haziran 2014 | Genel, Sağlık

Bebeklerle Seyahat Etmenin Yolları Nelerdir?

Bebeklerle seyahat etmek çok zordur. Ancak bunu eğlenceli hale getirmekte bizlerin elinde. Bu nedenle yolculuk esnasında nelere dikkat etmemiz gerektiği ve neleri almamız gerektiği konusuna kısaca değinelim.

Yolculuk Öncesi Hazırlık: Bebeğiniz küçükse ve çok kusuyorsa birçok şeye ihtiyacınız var demektir. Mesela sıvı sabun, ıslak mendil, kağıt havlu vs. gibi. Bunları taşımak yerine küçük boylarını satın alın ya da küçük plastik şişelere ve kaplara koyun.

Seyahat listesinde bulunması gerekenler: bebek bezi (fazladan 2 ya da 3 tane daha konulması tavsiye edilir), bol ıslak mendil, mama önlüğü, kağıt havlu, alt değiştirme bezi, sıvı içecek, bebeğin alışkın olduğu bir oyuncak ve sıkılmaya karşı yeni bir oyuncak, çöp ve buzdolabı poşeti, bir iki takım yedek giysi, pişik kremi ve tırnak makası alınması gerekebilir.

Bebekler için yanınıza alabileceğiniz ilaçlar; ateş düşürücü şurup ve fitiller, isilik için bebek yağı, kortizonlu, antibiyotikli ve antihistaminikli krem veya jeller, termometre, araç tutması ve kusmaları için fitil ve damlalar.

Eğer Uçakla Seyahat Ediliyorsa: Uçak bilet işlemlerinden uçağa yerleşene kadar görevlilere ve yolculara bebeğiniz olduğunu hatırlatın. Bagaj işlemlerinde sıra beklememek için erken gidin. Uçağa geç binin böylece insanlar valizlerini yerleştirmiş olur, hem bebeğiniz sıkılarak sizi zor durumda bırakmaz, hem de çevredeki insanlar rahatsız olmaz. Uçak kalkarken veya inerken kabin basıncı değişiklikleri bebeğinizin kulağını ağrıtabilir. Yutkunma hareketleri kulağı açacağından kalkış ve iniş esnasında bebeğinizi emzirmeli ya da biberonla beslemelisiniz. Uçaklarda mikro dalga fırın bulunduğundan biberonun ısıtılmasını isteyebilirsiniz. Hem bebeği hem de eşyaları toparlamak zor olduğundan uçaktan en son inmeye özen gösterin.

Uzun Otomobil Seyahatleri Kaçınılmazsa: araçlarla seyahat bebeğe daha fazla hareket alanı sağlar. Ancak seyahat esnasında hem bebeğiniz hem de uzun yol mesafesi sizi daha fazla yorabilir. Bu nedenle şunlara dikkat edilmesi gerekir.

Emniyet kemeri takılmalıdır. Bebek koltuğu kesinlikle bulundurulmalıdır. Bebek koltuğunda rahatını arttırmak için bebeğin başının altına şişme destekler konulabilir. Uzun yolculukta aynı yerde sürekli oturmak ve etrafla ilgilenmemek bebeklerde ağlama krizine neden olabilir. Bu nedenle arada bir dikkatini çekin, ilgilenin, sık sık mola verin. Uzun yolculuklarda şoför değişimi şarttır. Bebekle ilgilenen kişinin değişmesi bebeği, arabayı kullanan kişinin değişmesi de şoförü dinlendirir.

906 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım