Hoşgeldiniz  

Allık ve Bronzlaştırıcı Kullanılırken Uygulanacak Püf Noktalar!!!

admin | 22 Şubat 2017 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Allık ve bronzlaştırıcı, yüzünüze canlılık katmak ve size daha doğal ve sağlıklı bir pırıltı kazanmak için en uygun metaryallerdir. Bu güzel ışıltıyı elde etmek iki adımlı bir işlemdir. Yanağa gerçek rengini sürmeden önce bir parça bronzluk vermede fayda vardır. Bronzluk her kadına fayda sağlar, çünkü bronzluk cilde sıcaklık ve doğal güzellik kazandırırken sizi de genç gösterir. Doğru biçimde bronzlaştırıcı ve allık sürmeyi öğrenmeden önce, yanakların neresine nasıl renk verileceği hakkında bazı eski söylentilere bakalım.

1 adım: Allık hiçbir zaman burnunuza iki parmaktan daha fazla yaklaşmamalıdır. Parmaklarınızın genişliğine bağlı olarak allığınız elmacık kemikleriniz diğer tarafında da son bulabilir.

2 adım: Allık hiçbir zaman burun ucu hizasından alt tarafıa sürülmemelidir. Bu tavsiyeye uyuyorsanız ve minik, sevimli ve ucu kalkık bir burnunuz varsa, allığınız elmacık kemiklerinizin bile üst kısmına denk gelebilir.

3 adım: Yüze daha fazla şekil vermek için allığı yüze ters çevrilmiş bir üçgen şeklinde sürün. Yüze ışık ve gölge vermek için fondöten ve pudra kullanıyoruz, allık değil. Allık cilde renk ve canlılık vermek için kullanılır.

4. adım: Kadınlar yaşlandıkça allıklarını daha yukarı sürmelidir. Cilt yaşlandıkça elastikliğinden bir şeyler kaybetse de, elmacık kemiklerimizin yerinde kalmaktadır. Elmacık kemiklerinizin yerini doğru biliyorsanız, bronzlaştırıcı ve allığı yüzünüzde doğru yere sürebilirsiniz.

Elmacık kemiklerinin yerini doğru biçimde tespit edin ve tam buraya işaret parmağınızı koyun. Daha sonra başparmağınızı kulağınızın tepesine, kafanızla birleştiği noktaya koyun. Şimdi başparmağınızı işaret parmağınıza doğru sürün. Hissetiğiniz kemik elmacık kemiğinizdir ve doğrudan elmacık kemiği üzerine allığı sürün.

İpucu: Bronzlaştırıcı ve allık için ayrı fırçalar kullanın, böylece her rengi daha temiz ve saf uygulayabilirsiniz.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

685 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım