Hoşgeldiniz  

ABD En Stresli İşler Hangileridir?

admin | 22 Ekim 2014 | Ekonomi ve İş Dünyası, Genel, Ülkeler

Evet biliyoruz ve şimdiden duyabiliyoruz. “Neden ülkemiz değilde başka bir ülkenin stresli işlerinden bahsediyorsunuz” diyorsunuz? Hemen açıklayalım bizim ülkemizde stressiz bir iş bulamadıkta ondan. İş güvenliğinin düşük olduğu,  zor çalışma koşullarına sahip bir ülkede yaşıyoruz ve hepimiz biliyoruz ki rahat bir meslek ülkemizde mevcut değil. Bu yüzden en azından başka ülkelerdeki stresli işler neymiş ona bakalım dedik.

Her yıl düzenli olarak yayımladığı listelerle bilinen CareerCast şirketi 2014 için en stresli meslekleri sıraladı. Listenin başında askerlik yer aldı. İşte 2014’ün en stresli meslekleri:

Askerlik daha önceki yıllarda olduğu gibi 2014’te de dünyanın en stresli mesleği olacak.

Generaller ABD’de yıllık 200 bin dolara yakın kazanıyor. Askeri düzeni sağlama görevi nedeniyle dünyanın en stresli mesleklerinin başında geliyor.

İtfaiye çalışanları ABD’de yıllık 50 bin dolara yakın kazanıyor. Bire bir yangınla mücadele eden bu kişiler dünyanın en stresli mesleklerinden birini yapıyor.

Pilotlar ABD’de yıllık 100 bin doların üzerinde kazanıyor. Ancak yüzlerce kişinin hayatlarından sorumlu olduklarından dünyanın en stresli mesleklerinden birine imza atıyorlar.

Organizatörler ABD’de yıllık 45 bin doların üzerinde kazanıyor. Doğum günleri, düğünler, önemli toplantılarla baş etmek mesleği stresli kılan özelliklerin başında geliyor.

Taksi şoförleri ABD’de yılda 22 bin 280 dolar kazanıyor. Özellikle suça ve saldırılara karşı savunmasız olmaları mesleğin riskini ve stresini artıyor. Taksi şoförleri aynı zamanda uzun saatler çalışmalarına karşı az para kazandıkları için de şikayet ediyor.

Polisler yıllık 55 bin 270 dolar kazanıyor. CareerCast şirketi yetkilileri suçla sürekli olarak karşı karşıya kalan polislerin en stresli mesleklerden birini gerçekleştirdiğine işaret ediyor.

Gazeteciler ABD’de yıllık 35 bin dolar kazanıyor. Haber yetiştirme, gündemi takip etme, sıcak gelişmeleri anında okuyuculara aktarma gibi sıkıntılar nedeniyle gazetecilik dünyanın en stresli mesleklerinin başında geliyor.

Kurumsal şirketlerin kıdemli üst düzey yöneticileri ABD’de yıllık 106 bin doların üzerinde kazanıyor. Yöneticiler diğer insanların yaşamlarına etki eden kararlar aldıklarında stresli meslekler listesine girebiliyor.

Halka ilişkiler yöneticileri ABD’de yıllık 54 bin doların üzerinde kazanıyor. Şirketlerin ve temsil ettikleri kişilerin halka karşı duruşlarından sorumlu oldukları için stresli bir meslekten para kazanıyorlar.

875 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım