Hoşgeldiniz  

1304 Yılı Giotto’nun Kuyrukluyıldızı ve Kanarya Adaları!!!

admin | 05 Mart 2016 | Bilim Adamları ve Kaşifler, Coğrafya, Genel

Avrupa semalarında 1301 yılında parlak bir kuyruklu yıldız görüldü. Her zaman ki gibi panik yarattı, fakat genellikle ilk adıyla bilinen İtalyan Sanatçı Giotto di Bondone sanatçı gözüyle yıldızı gözlemledi.

halley4.0

Bu olaydan sonra Giotto 1304 yılında Magi’nin Tapınması yani doğuda gördükleri yıldız aracığıyla yeni doğmuş olan Hz. İsa’yı ziyarete gelen üç müneccim resmini yaptı. Bu resimde Beytlehem yıldızını bir kuyruklu yıldız olarak çizdi ve görünüşe bakılırsa 1301 yılında kuyruklu yıldızın fırçasına rehberlik etmesine izin verdi. Bu çizim ilk realistik çizimdir.

19

Kanarya Adaları: Kanarya adaları, Kuzeybatı Afrika’da bulunan Fas kıyılarının açığında yer alır. Şu an Fas’ın bulunduğu yerdeki Mauritania’nın kralı MÖ 40 yılında buraya bir keşif heyeti gönderdi ve burada çoktan yerleşilmiş olduğunu gördü. 999’da Araplar da gittiler, fakat kalmadılar.

Kanarya Adaları’na yapılan ilk ziyaretleri Avrupalıların önemsenmedi. Fakat 1312’de bir Cenova gemisi Kanarya Adaları’na ulaştı ve onlar da orada kalmamalarına rağmen bu ziyaret Avrupalılar tarafından öğrenildi ve hatırlandı. Avrupalıların denizaşırı yerlere genişlemesi yolunda atılan ilk küçük ve başarısız adımdır.

767 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım