31 Aralık 2016

Yüz Şekline Göre Makyaj Teknikleri ve Sırları!!!

Yüz Şekline Göre Makyaj Teknikleri ve Sırları!!!

Her insanın yüz şekli farklı farklıdır. Kimisi; oval, yuvarlak, kare yüze sahiptir, kimi de; kalp ve Armut tipi yüz şekline sahiptir. Bu nedenle her yüz şekline göre ayrı ayrı makyaj yapılmalıdır. Şimdi bu konuda kısa kısa geçeceğimiz pratik bilgiler vereceğiz. Her yaşta güzel olmak için yaratılmış bizlere :)!!!

Oval Yüz: oval şekle sahip yüz, harika simetrisi nedeniyle birçok insan tarafından mükemmel yüz şekli olarak kabul edilir. Bu yüz şeklinde genellikle yanaklar daha geniştir ve yüz alna ve çeneye doğru hafifçe daralır. Simetrisi nedeniyle yüzünüze gölge veya ışık vermenize gerek yoktur. Makyaj yaparken istiğiniz denemeleri yapabilir, yüzünüzle oynayabilirsiniz. Oval bir yüz çoğu makyaj trenidi desteleyebilir, bu nedenle keyfinize bakın!!!

Yuvarlak Yüz: Yuvarlak şekle sahip bir yüz daha dolgundur ve genç görünümünü diğer yüz şekillerden daha uzun süre korur. Daha kısa ve oldukça geniştir, dolgun yanaklara ve yuvarlak bir çeneye sahiptir. Dikkati yüzünüzün ortasına çekmek için alnınıza elmacık kemiklerinizin hemen üstündeki göz altlarınıza ve çenenizin ortasına ışık verin. Oval görüntüsü yaratmak için şakakklarınıza, yanaklarınıza ve çene çizginize bronzlaştırıcıyla veya ten renginizden bir iki ton daha koyu bir ürünle gölge verin.

Kare Yüz: Kare şeklinde bir yüzde alın, yanaklar ve çene daha geniştir. Dikkati yüzünüzün ortasına çekmek için alnınıza, göz altlarınıza özellikle elmacık kemiklerinizin hemen üzerine ve çenenizin ucuna ışık verin. Şakaklarınızdan itibaren saç çizginizin iki köşesine ve çenenizin iki köşesine gölge verin. Dikkati karenin köşelerinden uzaklaştırmak, yanaklarınızı genişletmek ve yüzünüzün daha oval görünmesini sağlamak için elmacık kemiklerinizin üzerine allık sürün.

Kalp Şeklinde Yüz: Kalp şeklinde yüzde alın geniştir ve ters bir üçgen gibi çeneye doğru daralır. Çenenizi genişletmek için çenenize ışık verin. Dikkati yüzünüzün ortasına çekmek için alnınıza ve göz altlarınıza ve elmacık kemiklerinizin hemen üzerine ışık verin. Şakaklarınızı ve yanaklarınızı daraltmak için bu bölgeye gölge verin. Bu yüz şeklinde bir ucu daha verelim: sıkıştırılmış pudra az miktarda pigment içerdiği ve kolaylıkla karıştığı için yüzü şekillendirirken kullanılabilecek harika bir üründür ya da isterseniz onun yerine bronzlaştırıcı da kullanabilirsiniz, ancak bronzlaştırıcıyı iyice yaymalısınız.

Armut Şeklinde Yüz: Armut şeklinde yüzde şakaklar ve alın dar, yanaklar ve çene çizgisi geniştir. Alnınıza, göz altlarınıza ve çenenizin ucuna ışık verin. Çene çizgisini ve yanakları daraltmak için bu bölgelere gölge verin. Küçük bir ipucu: yüz şeklini dengelemek için uygun saç kesiminin harikalar yaratacağını unutmayın. Kakül ve şakaklara doğru taranmış saç yüzün üst yarısına dolgunluk verir.

Uzun Yüz: uzun yüz, çıkık elamacık kemiklerine, yüksek ve derin bir alna, güçlü, keskin, oyuk bir çene çizgisine sahiptir. Yüzünüze asla gölge veya ışık vermeyin. Bu yüzünüzün olduğundan daha da uzun görünmesinden başka bir işe yaramaz. Çenenizi daha kısa göstermek için çene çizginiz boyunca fırçayla bir parça bronzlaştırıcı sürün. Xallık kullanırken cömert davranın ve elmacık kemiklerinize bol bol renk verin. Bu yüzünüzün dah geniş ve kısa görünmesine yardımcı olacaktır. Kakül de yüzünüzün daha kısa görünmesine yardımcı olabilir. Hemen küçük bir ipucu verelim: Allık sürerken, sürmeye ilk önce elmacık kemiklerinizden başlayın ve dışa doğru yüzünüzün tümüne dağıtın.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.