Hoşgeldiniz  

Yaşam Standartları, Doğal Güzellikleri, İş Olanakları ve Eğitimi ile Dünyanın En Mutlu Ülkeleri Hangileridir?

admin | 11 Ağustos 2014 | Ekonomi ve İş Dünyası, Genel, Gezi ve Eğlence

1. İsveç

Hem ekonomisiyle, hem doğal güzellikleriyle hem de büyük şehirleriyle İsveç mutlu şehirlerden birtanesi.

2. Finlandiya

Yüksek okur yazar oranı ve eğitiminin mükemmel olmasıyla oldukça mutlu bir ülke. Ayrıca yaşam standartlarının yüksek olması ve doğal güzelliklere de sahip olması Finlandiya’yı mutlu bir ülke yapmaktadır.

3. Avusturalya

Sosyal haklara sahip çıkması, yaşam standartları ve insanları önemsemesiyle mutlu ülkelerden bir tanesi de Avusturalya. Ayrıca doğal güzellikleri de cabası.

4.Danimarka

Yüksek çevre değerleri ve iş hayatının rahatlığı kulvarlarında diğer ülkelere adeta tur bindiren Danimarka bu özellikleriyle mutluluk çıtasını da yükseltmiş oluyor.

5. Kanada

Güvenli sistem ve düzgün ve etkili eğitimi sayesinde birçok insanın yaşamak istediği bir ülke Kanada.

6. Hollanda

Özgürlük bakımından birçok ülkeye nazaran çıtası yüksek ülkelerden bir tanesi Hollanda. Sadece laleleri ve yel değirmenleri değil Hollanda’yı özel kılan. Ayrıca inançlara, yaşam tarzına ve cinsel tercihlere saygı duyan bir ülke.

7. İsviçre

İsviçre gölleri, doğal güzellikleri ve karla kaplı dağlarıyla etkileyici bir ülke. Ülkenin mutluluk ve refah dünya ortalamasının üzerinde. Ayrıca lezzetli çikolataları mutluluğu arttırmak için yeterli bir faktör.

8. Vietnam

Asyanın en mutlu ülkelerinden biri Vietnam. Yeşil dağları, romantik manzaraları ve kumsallarıyla ve doğal kaynak sularıyla görsel bir şölen niteliğinde.

9.Kosta Rika

Kosta Rika sadece sahip olduğu güzel kumsallar, okyanus suları, volkanlar veya yağmur ormanlarıyla mutluluk listesinin zirvesine çıkmıyor. Ülkenin insanları hayattan oldukça zevk alıyorlar. Halk arasında ‘’pura vida’’ söylemi çok yaygın anlamı bir nevi hayat güzeldir demek.

10.Norveç

Norveç’in mutluluk sıralamasında olması aslında hiç de şaşırtıcı değil. Yaşam standartları, doğal güzellikleri ve eğitim oranına bakıldığında, Norveç insanlarının hayattan daha çok tat aldıklarını tahmin etmek zor değil.

1517 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım