Hoşgeldiniz  

Tırnak Yeme Alışkanlığından Kurtulma Yolları Nelerdir?

admin | 28 Ağustos 2014 | Genel, Güzellik ve Bakım, Sağlık

Tırnak yeme kimi zaman alışkanlık kimi zaman da psikolojik bir sorun olarak görülmektedir. Ancak sağlığımıza verdiği zarar saymakla bitmez. Hem ağız ve diş sağlığı, hemde bağırsaklarda parazit oluşumu vs. gibi bir sürü sağlık sorunun kaynağı olmaktadır. Ellerde ve tırnaklarda çirkin bir görünüm sağlaması da cabası. Tırnak yeme problemi sadece bayanlara özgü bir alışkanlık olmamakla birlikte beylerde de görülen bir alışkanlıktır. Bu nedenle sorunu ortadan kaldırmak adına birkaç öneride bulunalım.

Acı Oje Kullanın: Parlatıcı şeklinde olan acı oje kötü bir tada sahiptir. Tırnak yeme dürtünüzü ortadan kaldırabilir. Bu nedenle her iki günde bir acı ojenizi tazeleyin. Tırnaklarınızın görünümü hem güzelleşmiş olur, hem de siz tırnak yemekten kurtulmuş olursunuz.

Takma Tırnak Kullanın: Daha etkilisi protez tırnak olmakla birlikte, takma tırnaklarla hem güzel bir görünüme sahip olursunuz, hemde sert maddeden yapılması nedeniyle takma tırnağınızı yiyemezsiniz.

Manikür Yaptırın: Biraz gayretle uzatacağınız tırnaklarınıza manikür yaptırırsanız, göreceksiniz güzel ve şekil verilmiş tırnaklarınıza kıyamayacaksınız.

Kendinizi Uyarın: Her yere tırnak yemeyeceğinize dair küçük notlar bırakın ve insanlara bu düşüncenizi söyleyin. Bir müddet sonra bilinaltınıza işleyen bu düşündeye yavaş yavaşta olsa uymaya başladığınızı fark edeceksiniz.

Kendinizle Başbaşa Kalmayın: Beyninizi başka işlere yönlendirerek tırnak yeme düşüncesinden uzaklaşmaya çalışın. Unutmayan boş olduğunuz her an tırnak yemeye bir adım daha yakınsınız.

Elinizi Meşgul Tutun: Boş anınızda yapılacak birşey olmadığında ya da televizyon izlediğiniz de yapacağınız ilk şey elinize ya bir tespih alın, ya bir top alın, ya da el işi ile meşgul olun.

Stresten Uzak Durun: İnsanlar baskı, stres ve üzüntü anlarında daha çok tırnak yeme alışkanlığına sahiptirler, bu nedenle tırnak yemeninin sorununuzu çözmeyeceğini düşünerek, tırnaklarını ağzınızdan uzak tutun.

1236 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım