Hoşgeldiniz  

Siyasi Tarz Kitaplar Okumayı Sevenler İçin: Rusya’nın Sırları!!!

admin | 21 Ocak 2017 | Genel, Kitaplar, Savaş Sanatı, Ülkeler

Gorbaçov’dan, Putin’e Rusya’nın Sırları!!!

Uzun süre Rusya’da yaşamış ve Milliyet için gazecilik yapmış, konusunda uzman, dış siyasetin içinde yetişmiş bir gazeteci Cenk Başlamış!!!

Kitabı; Rus halkının dünü, bugünü, yarınına ışık tutmakla birlikte, Rusları daha iyi anlamamıza sağlayacak şekilde detaylı, gelecekte gerçekleşebilecek ve gerçekleşemeyecek olaylar hakkında yol gösterici, bir çırpıda okunabilir ve deneyim arttırıcı bir kitap. Şahsen kitabı okurken Ruslarla aramızdaki bağı, kültür benzerlikleri ve farklılıklarını, zaman içerisinde Rusya’nın yeniden süper güç olma yolundaki hedeflerini daha net bir şekilde kavradım. Aşağıda kitabın son sayfasından bu kitap hakkında yorumları okuyabilirsiniz. Ben bu kitabı okurken büyük keyif aldım ve bir çırbıda bitirdim. Okumanız tavsiye edilir.

Cenk Başlamış’ın Moskova’da görev yaptığı sırada kaleme aldığı binlerce yazısı tarihi bir dönemi canlı olarak yansıtan, belgesel bir nitelik taşıyor. Cenk bu kitaptaki yazılarıyla, Rusya’da görüp yaşadıklarını okuyucularına da yaşatıyor. Bu kitapta yer alan yazılar işte bunun bir örneği. Keyifle okumanız dileği ile…
-Sami Kohen – Gazeteci-

Bir ülkeyi anlamanın ve tanımanın en iyi yolu, o ülkede bir süre yaşamaktır. Cenk Başlamış bunu Moskova’da 21 yıl yaşayarak başardı. 32. Gün muhabirliği yıllarından bu yana ne zaman Moskova ya da Rusya ile ilgili bir gelişme olsa, aklımıza ilk gelen isim olan Cenk Başlamış bu sefer bilmediğimiz bir coğrafyanın insanlarını, adetlerini, siyasetini ve en önemlisi ruh halini bizler için bir günlük şeklinde yazmış. Kitabı okuduğunuzda Rusya’ya gitmiş kadar olacaksınız. Müthiş etkileyici gözlemler, gerçekçi tanıklıklar…
-Cüneyt Özdemir – Gazeteci-

Cenk Başlamış, rahmetli Mehmet Ali Birand’ın deyimi ile her şeyden önce ‘burnu haber kokusu alan’ bir gazeteci. Ama sadece bir olay hakkında geniş bilgi toplayabilen değil, aynı zamanda bunu değerlendirip okuyucu ile paylaşabilen birisi. Meslek hayatının neredeyse tamamını Moskova ile ilgili görevlerde geçirmiş birisi olarak rahatlıkla bu kitabın Rusya’yı ve Rusları oldukları gibi yansıttığını söyleyebilirim. Üslubu rahat ve yaklaşımı da belli etmeden öğretici. Bu yönüyle, kitabın başlığına ‘Kısa Yoldan Rusya’yı ve Rusları Tanıma Rehberi’ ibaresini koyabiliriz.
-Halil Akıncı – E. Büyükelçi-
(Tanıtım Bülteninden)

588 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım