25 Mayıs 2014

Rio Karnavalının Özelliği Nedir? Ne Zaman Yapılır?

Rio Karnavalının Özelliği Nedir? Ne Zaman Yapılır?

Rio Karnavalının Özelliği Nedir? Ne Zaman Yapılır?

Rio Karnavalı Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde yapılmaktadır. Dünyevi zevklerden uzak durma dönemi olan Paskalya öncesi ve perhizden bir hafta önce başlamaktadır.

Güney yarım kürede bulunan Brezilya’da tropikal iklim hakimdir. Karnavala müsait bir iklime sahip olması karnavalı boyunca gece kulüplerinin, barların, restoranların dolup taşmasına neden olmaktadır. Karnavala her yıl bir milyondan fazla turist katılmaktadır.

Rio de Janerio’nun en önemli kültürel etkinliği Rio karnavalı Şubat sonu ve Mart başı düzenlenir. Dünyanın her yerinden birçok insan bu eğlenceye katılmaktadır. Karnavalın kaynağı 15 yy da Portekiz’deki eğlence geleneğidir. Daha sonra 19 yy ortalarında Rio sosyetesinde maskeli balolar popülerken, yoksul halk da kendi arasında eğlenmek adına ilginç kostümlerle geçit törenleri düzenlemeye başladılar. Samba okullarının ön plana çıktığı ve her okulun birinci gelmek için yarıştığı Rio karnavalında, 90.000 kişi kapasiteli arenada samba okulları en iyi müzik, elbise, hikaye, şarkı, ritim ve dans için yarışmaktadırlar. Ayrıca Rio karnavalı boyunda her sokakta bir eğlence görebilirsiniz. Egzotik ve göz alıcı kostümlerin giyildiği karnavalda hergün bir parti havasında geçmektedir.

Yarışırken eğlenilen karnaval hem ülke ekonomisine katkıda bulunmakta hem de ülkenin tanıtımına büyük katkıda bulunmaktadır.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.