Hoşgeldiniz  

Pudra Nedir? Ne Amaçla Kullanılır? Makyaja Katkısı Nedir?

admin | 26 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Pudra makyajın olmazsa olmazlarından biridir. Kapatıcı ile birlikte kullanılan pudra makyajın dayanıklılığını arttırır.

Pudra olmadan makyajın dayanıklılığı azalır ve kalıcılığını yitirir. Bu nedenle makyaj tüm gün yüzünüzde duramaz. Cildin parlaklığını kontrol eder, doğal yağları emer, bunu gün boyunca gerçekleştirmeye devam eder.

Cildin pürüsüz ve doğal görünmesine yardımcı olan son adımdır. Pudrayı temiz ve nemlendirilmiş bir yüze fırçayla uyguladığınızda taze ve makyajsız bir görünüş elde edersiniz.

powder-foundation1

Birçok yüz pudrası iki temel maddeden üretilir. Mısır nişastası ve talk’dan oluşur.

Temel olarak bakıldığında iki tip pudra vardır. Bunlar sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış pudralardır.

Yüzünüzü makyaja hazırlamak için sıkıştırılmamış bir pudra kullanın. En çok işe yarayan ve en uzun süreli olan bu pudra türüdür. Sıkılaştırılmış pudraya nazaran daha fazla yağ emici içerir, bu nedenle yağlı ciltler için en iyi seçimi oluşturur.

Seyahat esnasında kullanmanız gereken en uygun pudra çeşidi sıkıştırılmış pudradır. Pudra yağlı cilt için şart olan bir üründür. Ciltteki fazla yağı emer ve gün boyu tekrar tekrar kullanılabilir. Pudra ne kadar ince öğütülmüşse, o kadar yüksek kalitelidir.

images (1)

Yüksek kalite bir pudra cildinizde kalıp gibi durmaz. İnce öğütülmüş pudralar kadifemsi bir his verirken, daha az öğütülmüş pudralar içlerinde kum gibi parçacıklar varmış hissi verir.

Bu nedenle aldığınız pudranın kalitesine ve öğütülme şekline bakınız. Mümkün olduğu kadar kaliteli ürünleri seçiniz. Çünkü cildiniz ile sorun yaşamak ve daha kaliteli bir cilde sahip olmanın en iyi yolu budur.

833 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım