Hoşgeldiniz  

Nemfomani Nedir?

admin | 17 Temmuz 2014 | Genel, Sağlık

Kadınlarda görülen ailesinin yaşının ve psikolojisinin tam karşıtı bir davranışta bulunarak değişik erkeklerle olma isteği ve aşırı seksüel istek duyma ile karakterize bir cinsel işlev bozukluğudur. Kısaca kadında cinsel taşkınlık veya doyumsuzluğa varan aşırı seks düşkünlüğü demektir. Hastalık derecesine varacak kadar kompulsif cinsel ilişki kurma gereksinimi ve erkeğe doyamama durumudur. Psikoseksüel bir bozukluktur. Erkekler de görülenine ise “satiriasis” adı verilir. Kelime olarak “nymph”+”mania” nın birleşmesinden meydana gelir. Nymphler Yunan mitolojisine göre tanrı ve yarı tanrılar hariç diğer erkeklerden kaçan ve hatta erkek düşmanıdırlar.

Nemfomani, daha çok, kadınları olumsuz olarak tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Birçok erkek, “kendilerinden daha fazla cinsel dürtüsü olan kadın” düşüncesinden çekindiği için egolarını korumak amacıyla bu kadınları “anormal” olarak tanımlamaya meyillidir. 

Cinsel bozukluğu olan erkekler de, kendi korkularını ve yetersizliklerini gizlemek için partnerlerini “aşırı seks düşkünü” olarak değerlendirirler. Kadınlar da, aynı şekilde, ben zer sebeplerden dolayı partnerlerini sekse fazla düşkün olmakla suçlayabilir. 

Toplumdaki çifte standart nedeniyle sekse fazla düşkün ve birçok partneri olan erkekler takdir edilirken, aynı özelliklere sahip kadınlar nemfoman olarak değerlendirilir. 

1099 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım