Hoşgeldiniz  

Medikal ve Komedi Dizi Sevenler İçin: Emergency Man and Woman!

admin | 05 Ocak 2022 | Genel, Sinema ve Dizi

Adı: Emergency Man and Woman | Emergency Couple 응급남녀
Tür: Dram, Romantik, Komedi, Medikal
Yönetmen: Kim Cheol-Kyu
Senarist: Choi Yoon-Jung
daum: 9.1
Bölüm Sayısı: 21
Yapım Yılı: 2013 – 2014
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Başlarından evlenme ve boşanma geçtikten sonra aşkın asıl anlamını anlayan bir çiftin hikayesi… Ölümle yaşam arasındaki savaşın olduğu acil servis yaşantısı üzerine kuruldur…

Jin-Hee (Song Ji-Hyo) bir diyetisyen olarak tatmin edici bir hayat sürmektedir. Daha sonra bir tıp fakültesi öğrencisi olan Chang-Min (Choi Jin-Hyuk) ile tanışır. Chang-Min’in ailesi doktorlarla doludur. Chang-Min’in zengin ailesi Jin-Hee ve Chang-Min evlenmesine karşı çıkmalarına rağmen, onlar evlenirler. Chang-Min tıp stajından vazgeçer ve bir ilaç satıcısı olarak çalışmaya başlar. Onların evlilik hayatı mutlu değildir. Chang-Min’in ailesi Jin-Hee’e tepeden bakmaktadırlar ve Chang-Min bile değişmiş gibi gözükmektir. Jin-Hee’den nefret etmeye başlar ve sonunda boşanırlar.

Onlar boşandıktan sonra, Jin-Hee bir tıp öğrencisi olur ve bir stajyer olarak çalışmaya başlar. Chang-Min de tıp okulundan mezun olur ve stajyer olarak çalışmaya başlar. Bir gün onlar çalışmaya başladıkları aynı hastanenin acil servisinde tekrar karşılaşacaklardır.

İzleyicinin yorumu: İkinci şans üzerine kurulu bir dizi. Hem erkeğin hem kadının ayrıldıktan sonra başlarına gelen olaylar ve özellikle kadının bir yere gelebilmek için verdiği mücadeleyi net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu arada yeniden filizlenen bir aşk var. Sonuç mu? Sonuç bilindik olsa da ikisinin de gösterdiği azim, verdiği mücadele ve sonunda birşeyleri başarmaları çok iyi betimlenmiş. Ayrıca dizide yer alan diğer kişilerde hem yaşantıları hem de çalışma şekilleriyle diziye renk katmışlar. Keyifli seyirler dileriz.

Kaynak: guneykoresinemasi.com

8 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım