28 Aralık 2016

Makyajla Yara İzlerinden Kurtulma Yöntemleri!!!

Makyajla Yara İzlerinden Kurtulma Yöntemleri!!!

Yara izleri güzelliği gölgeleyen cilt kusuru olarak düşünülür. İstenmeyen bir unsurdur çünkü ciltteki gözeneksiz ve kabarık bölgede bulunurlar. Kullandığımız makyaj malzemeleri cilt gözeneklerine yapıtığı için gözeneksiz olan yaralı bölgeyi kapatmak çok daha zor olur. Bir yara izini kapatmak için yara üzerine fırça ile doğrudan kuru dokulu bir kapatıcı sürmek gerekir.

Kuru dokulu kapatıcıyı yara izine sürdükten sonra kenarlarını küçük noktalar halinde dağıtmınız gerekir. Yara izlerini kapatacak kuru kapatıcınız yoksa başka yöntemlerde deneyebilirsiniz. Örneğin Yara izi olan bölgeye nemlendirici ve arkasından bir parça sıkıştırılmamış pudra sürün. Nemlendirici, pudranın yapışabileceği bir yüzey oluşturur. Daha sonra bir fırça yardımı ile kapatıcıyı tam olarak izin üzerine sürün. Kapatıcı ve pudra birbiriyle karışarak daha kuru ve yapışkan bir doku oluşturur. Kapatıcıların fondötenlerden çok farklı olduğunu unutmayın. Daha kuru ve daha ağır pigmentlere sahip olup pudraya farklı bir biçimde tutunurlar. Kalın bir kapatıcı ile yoğun bir biçimde kapattığınız bir bölge varsa en iyisi bu bölgede daha açık tonda bir pudra kullanmaktır. Yüzünüzün geri kalanı ile aynı tonda bir pudra kullanırsanız kapatılan bölge daha koyu gönünebilir.

Doku farkı yaratan akne izleri için cildi kusursuz göstermenin en iyi yolu olabildiğince mat bir yüzey elde etmektir. Bu durumda, sıkıştırılmamış pudra en iyi yardımcıdır, zira sıkıştırılmamış pudra bu işi tam da sizin istediğiniz gibi yapar. Yapmak isteyeceğiniz en son şey gereğinden fazla fondöten ve kapatıcı sürerek vadileri kapamaya çalışmak olacaktır.

Kaynak: Makyajla yenilenin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.