Hoşgeldiniz  

Makyajda Fondötenle Yüz Şekillendirme Sırları!!!

admin | 25 Aralık 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım

Dolgun yüze sahip birçok kadın yüzlerinin daha ince görünmesini ister. Bunun en etkili yolu yüzü fondöten ve pudra ile şekillendirmektir. Bu ürünler yüzün daha oval görünmesine yardımcı olur ki oval yüz en güzel yüz biçimi olarak kabul edilmektedir. Üç farklı derinlik seviyesinde, üç fondöten veya pudra rengi seçmeniz gerekir.

İlk renk, ten renginize tam olarak uymalıdır. Bu sizin gerçek fondöten renginizdir.

İkinci renk, ışık renginiz yani ilk renkten bir seviye daha açık bir renk olmalıdır,

Üçüncü renk, gölge renginiz yani ilk renkten bir sevyie daha koyu bir renk olmalıdır. Üç ton arasında arasında çarpıcı bir fark olmamalıdır.

Yanda görülen diyagram bu üç tonun amacını ve yerleştirilmesini anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca üç renk tonunu çok iyi karıştırdığınızdan emin olun, zira şekillendirme yönteminin anahtar noktası karıştırma işlemidir.

1. Adım: Tüm yüzünüze ilk ve gerçek fondöten renginizi uygulamaktır. Daha sonra yüzünüzün çevresinde bir oval şekli olduğunu hayal edin. Ovalin en geniş yeri göz çukurlarınızın olduğu kısım; ovalin yüksekliği ve uzunluğu ise alnınızın tepesinden çenenizin ucuna kadar olan mesafedir.

2. Adım: Alnınıza, göz altlarınıza, elmacık kemiklerinizin üstüne ve çenenizin ucuna ikinci veya ışık fondöten renginizi uygulayın. Işık verdiğiniz bu noktalar gözün ilk odaklanacağı yerler olacaktır.

3. Adım: Son olarak ovalin dış kısımlarına, şakaklar, saç çizgisi ve yanaklarınızın yanlarına kapsayaracak şekilde gölge fondöteninizi veya en koyu renginizi uygulayın. Dış bölgeleri koyulaştırmak suretiyle görsel olarak bu bölgelerin arka plana itilmesini ve yüzünüzün daha dar ve oval görünmesini sağlarsınız. Fildişi veya bej rengi bir cilde sahipseniz, yüzünüze ışıktan çok gölge uygulamalısınız. Cildiniz bronz veya siyah ise, gölgeden çok ışık uygulamalısınız.  

Burnunuzu daha dar göstermek istiyorsanız işte size bir ipucu. Burnunuzun orta kısmına yani burnunuzun görünmesini istediğiniz genişlikteki alana ışık verin. Daha sonra burnunuzun yanların gölge yapın, bu sayede burnunuzun daha dar görünmesini sağlarsınız çünkü dikkat ışık verilen alana çekilir. Burnunuzun bir parça eğri olması halinde burnunuza düz bir çizgi halinde ışık verin ve daha sonra yanlara gölge verin. Böylece insanlar doğal bir biçimde bu çizgiye odaklanacak ve burnunuz düz görünecektir.

Heykelsi görünümünüzü üç farklı tonda pudra ile tamamlayabileceksiniz; gerçek fondöten renginize uygun bir pudra, yüzünüze verdiğiniz ışık rengi ile uyumlu bir pudra ve gölge renginiz ile uyumlu daha koyu bir tonda veya bronzlaştırıcı bir pudra. Bu size yüzünüzü daha oval gösteren, güzel şekillendirilmiş ve üç boyutlu bir etki verecektir.

 

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

724 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım