Hoşgeldiniz  

Makyajda En İyi Hata Kapatma Teknikleri!!!

admin | 25 Aralık 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım

Makyaj yüzümüzde oluşan çizgileri, renk bozukluklarını ve pürüzleri kapatmak için kullandığımız en iyi tekniktir. Ancak makyajda kapatma tekniği makyajın en önemli unsurunu oluşturmaktadır. Bu nedenle; kapatıcı gözle görülmez görülmez olması durumunda cildinizin görüntüsünü çarpıcı bir içimde güzelleştirebilir. Görmek istemediğiniz şeyleri yok etmenin sırrı kapatıcıyı renk bozukluklarının tam üzerine uygulamaktır. Buna en iyi örnek bir çocuğun boyama kitabındakileri boyamayı öğrenmesi gibi. Göz altı morluklarını kapatmak için (bunlar aslında ışığı yansıtınca mavi veya gri gibi görünen kan damarlarıdır) en iyi gölgeyi ve dokuyu seçmeniz gerekir.

Çok nemli bir formül seçerseniz, kapatıcı yerinde durmayıp akabilir, kırışkılıkların içine girebilir ve dikkati insanların görmesini istemediğiniz noktalara çekebilir. çok kuru bir formül ise göz çevresi için çok kötüdür, yine dikkati buradaki kusurlara çeker. Kendiniz için eni formülü bulmak için denemeniz gerekiyor. Fondötenininzle aynı tonda ya da gözaltı torbalarınız gerçekten çok koyu ise bir veya iki ton daha açık bir kapatıcı seçebilirsiniz.

Fondöteninizle tam olarak aynı tonda bir kapatıcı kulanırsanız, kapatıcıyı fondöteninizden önce veya sonra sürmeniz fark etmez. Eğer fondöteninizden daha açık renk bir kapatıcı kullanıyorsanız, en iyisi kapatıcıyı ilk önce sürmenizdir. Olgun bir cilde sahipseniz, kapatıcı ve kalın pudra gözaltı çizgilerinin ve kırışıklıkların içine dolabilir. Doğal olarak bu çizgiler ve kırışıkları çok fazla vurgulamak istemeyeceğiniz için pudrayı parmak ucunuzu kullanarak mümkün olan en az miktarda sürün.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

613 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım