21 Aralık 2015

Makyaj: Çukur Gözler İçin Makyaj Özellikleri ve İpuçları!!!

Makyaj: Çukur Gözler İçin Makyaj Özellikleri ve İpuçları!!!

Çukur gözler; göz yuvarları içinde çok derinde olan gözlerdir. Kaş kemiği normal gözlere göre daha dışarı doğrudur. Çukur gözlerde amaç, gözerli dışa çıkarmak ve daha belirgin hale getirmektir.

Bu göz şeklinde koyu renk göz kapakları işe yaramaz. Derinde bulunan gözleri olabildiğince belirginleştirmek için gözlere ışık vermeniz gerekir.

Göz-makyajı-4-520x245

Bu göz şeklinde koyu renk bir göz kapağı kat yeri yaratmak da son derece gereksizdir. Doğa bunu zaten kendisi verdiğinden bunu daha da belirginleştirmenin hiç lüzumu yoktur.

Kaş kemiği de zaten çıkık olduğundan, kaş kemiğine ışık vermeyi de ihtiyaç yoktur.

Göz kalemini kirpiklere çok yakın ve ince bir çizgi halinde çekin, kalın bir göz kalemi özellikle de üst göz kapağına çekildiğinde göze dışarı çıkarma uğraşına zarar verir.

Bu göz şekli için ipuçları;

Hiçbir zaman göz kapaklarını koy renk boyamayın, gözlerinizi çevreleyerek olduğundan daha küçük görünmelerine neden olabilir.

Çarpıcı bir etki için her zaman daha parlak tonda bir renk kullanın,

indir-1

Çukur Gözler için uygulama şekli;

Işık; göz kapağına ve göz kapağı kat yerine uygulanır,

Ara ton; boyayı göz kapağı kat yerinin üzerine sürün ve orada kaş kemiğini daha içeride göstermek için kaş kemiği boyunca yayın,

Gölge; üst kirpik çizgisinin dış köşesine ve daha sonra bu bölgeyi geri plana atmak için kaş kemiğinin köşesine uygulanır, alt kirpik çizgisi altındaki gölgeyi silerek, gözleri belirginleştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Elif dedi ki:

    Doğa vermiş ne ya andaval

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.