Hoşgeldiniz  

Kaş Makyajında Uygulanması Gereken Püf Noktalar!!!

admin | 13 Şubat 2017 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Kaş boyası seçerken, ya doğal renginde veya bir ton daha açık renkte boya seçin kaş kalemlerini ve pudralarını, göz kalemleri ve farklarıyla karıştırmamaya özen gösterin, bunlar aynı şeyler değildir. Kaş kalemleri renk açısından daha donuktur, genellikle pırıltı içermez ve göz kalemlerinden daha mumumsu bir dokuya sahiptir. Kaş pudrası göz farından daha donuk ve daha mattır.

Kaş kalemini kaş ile aynı yönde kısa, hafif, tüy gibi ince darbeler formunda çekin. Asla katı ve kalın görünümlü bir çizgi çekmeyin. Kısa, tüyümsü darbeler formunda çekin. Asla katı ve kalın görünümlü bir çizgi çekmeyin. Kısa, tüyümsü darbeler, kısa kaş kıllarınızı taklidi şeklinde olmalıdır. Ben kaş kaleminden sonra küçük açılı bir fırça kullanarak aynı bölgenin üzerinden aynı darbe izlerini takip ederek geçmeyi tercih ediyorum. Fırça kalemin verdiği rengi biraz daha yayıyor ve kaşların daha doğal görünmesini sağlıyor.

Ayrıca kaş pudrası kullanarak da çok doğal kaşlara sahip olabilirsiniz. Küçük, sert, açılı bir fırça kullanarak doğal kaş çıkma yönünde kısa, tüy gibi darbeler şeklinde sürün. Kaşında yara izi olanların veya kaşının bir kısmı olmalanların krem kaş boyası kullanması gerekebilir, zira krem kaş boyası kaşı en iyi kapatan üründür. Krem boyayı, sert, açılı bir fırça kullanarak kısa, tüyümsü darbelerle sürün. Krem boyayı sabitlemek ve gün boyu kalıcı olmasını sağlamak için arkasından kaş pudrası kullanmak her zaman işe yarar.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, bakımın sonunda her zaman kaş fırçası ile yukarı ve dışa doğru tarayın. Dilerseniz işlem sonunda kaş jölesi de sürebilirsiniz. Kaş jölesi, kaşlar için bir tür saç spreyi rolü oynar.

İpucu: Kaş kaleminizin ucunu her kullanımda açın. Kaş kaleminiz ne kadar sivri olursa, uygulaması da o kadar iyi olur. Ayrıca kaş kalemini veya kaş pudrasını ayrı ayrı kullanabilir veya ikisini birleştirebilirsiniz. Brleştirirseniz, kaş makyajınızın kalıcılığı artacaktır.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

528 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım