Hoşgeldiniz  

Kapatıcı Nedir? Hangi Cilde Hangi Kapatıcı Uygulanır?

admin | 26 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Kapatıcı; farklı formüllere ve dokulara sahiptir. Kullanılacak kapatıcının dokusu problemli bölgeye göre değişir, bu nedenle kapatıcı dokusunun problemli bölgeye uygun olması büyük önem taşır. Örneğin gözaltı bölgelerini kapatmak için kullanılan bir kapatıcının her zaman ıslak ve kremsi olması gerekirken, çatlak damarları kapatmak için daha kuru bir dokuya sahip olmalıdır, böylece cilde daha iyi ve daha uzun süre yapışır.

images

Tüp Kapatıcı: daha hafif ve bu nedenle ince çizgilerin içinde daha az birikme eğilimde olan, daha kremsi bir dokuya sahiptir. Bu özelliği sayesinde olgun ciltler için ideal bir kapatıcıdır. Ayrıca en iyi çok yönlü kapatıcı tiplerinden biridir. Cildi fevkalade biçimde kapatır. Daha şeffaf bir ürün elde etmek için nemlendirici veya fondöten ile karıştırılabilir. Ayrıca dağıtması en kolay kapatıcılardan biri olması nedeniyle gözaltlarında kullanım için de harika bir üründür.

Stick: kapatıcılar cildi tamamen kapatsa da uygulaması en kolay kapatıcılar oldukları söylenemez. Öncelikli olarak dikkat çekici bir takım kusurları ve cilt renginde meydana gelen bozulmaları kapatmak için kullanılır. Gözaltı torbalarını gizlemek için de kullanılanbilir, ancak bu dokuda bir kapatıcı kullanacaksanız, ince çizgilere dikkat çekmemek için kapatıcının kolaylıkla karşıtrılabilir, kremsi bir kıvama sahip olduğundan emin olun. Yüzün en hassas bölgesi gözaltıları olduğu için dağıtması zor bir stick kapatıcı, gözaltı torbalarını saklamak bir kenara tüm dikkatleri bu noktaya çekebilir.

En-İyi-Kapatıcı-Markaları

Fırça Kapatıcı: en hafif dokuya sahip olan ve pürüzsüz ciltler için harika bir üründür. Doğru renk tonunda kullanıldığında, fondötene gerek kalmaz zira çıplak cilde kolaylıkla nüfuz eder. Fırça kapatıcılar sıvı fondötene nazaran cildi daha hızlı ve daha yoğun biçimde kapatır ve hızlı bir onarım için kesinlikle harika bir üründür. Bazıları kuruduktan sonra pudra halini alır. Bu tip pudralı kapatıcılarda, pudra yüze yapıştığı için yüzdeki kusurları mükemmel bir biçimde örter ve ürünün daha kalıcı olmasını sağlar.

Kavanoz kapatıcı: cildi stick kapatıcılara benzer şekilde kapatır fakat bu kapatıcı formülünde nemlendirici birtakım maddeler içerir ve çok kalın bir tabaka yaratmaz, bu nedenle gözlerin alt kısmınları için daha idealdir. Mükemmel kapatma özelliği sayesinde profesyoneller taraından belki de en çok kullanılan kapatıcıdır. Genellikle kremsi bir dokuya sahip olsa da yüzdeki renk bozulmalarını kapatmak için kullanılan daha kuru ve yağsız tipleri de mevcuttur.

Kalem Kapatıcı: kapatıcılar, çatlak kılcal damarlar, lekeler ve diğer minik kusurları etkili bir biçimde kapatır. Yüze çekilerek uygulanır. Rengi cildinize tıpatıp uyuyorsa yüzünüze yaymadan, ufak noktalar şeklinde değdirerek de kullanılabilirsiniz. Kalem kapatıcı, dudak çizgilerini belirlemek için de harika bir üründür.

Yağsız sıkılaştırılmış kapatıcı: kapatıcılar en çok yüzdeki sivilceleri ve lekeleri gizlemek için kullanılır. Genellikle daha kalıcı ve kuru bir dokuya sahiptir. Ayrıca yaşlılık lekelerini ve hiperpigmentasyonu gizlemek için de oldukça etkidir.

goz-alti-kapaticisi

Işığı yansıtan ürünler: bu ürünler, kusurları örtmeden gizlemeye yardımcı olurlar. Işığı yansıtma özelliğine sahiptirler. Kusurları kapatmak yerine ışığı kırarak gölgeli bölgeleri en aza indirgerler. Diğer bir deyişle; torbaların ve kırışıklıkların yarattığı koyu gölgeleri, çukurlu bölgelere ışık verirler. Gölgeli alanı parlatarak daha az dikkat çekici hale getirirler. Bu ürünleri az miktarlarda uygulamanız gerekir. Çoğunlukla kapatıcılarla karıştırılırlar ama kesinlikle kapatıcı değillerdir.

1102 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım