Hoşgeldiniz  

Kadınca: Çekici Makyaj Sırları!!!

admin | 11 Kasım 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım

 

Günlük hayatta güzel ve bakımlı olmak artık olağan bir durum. Bunun içinde iyi makyajın sırlarını bilmemiz ve uygulamamız gerek. İşte o güzel makyaj sırlarından bazılarını uygulamanız için size sunuyoruz.
Birinci adım:
Cildine ışıltı katmak ve makyajının kalıcı olmasını sağlamak için, yüzüne parmaklarınla primer uygulayarak makyajına başla. Ardından fondöteni, orta kalınlıktaki bir fırçaya sür ve fırçayı yuvarlak hareketler yaparak yüzünde gezdir. Şeftali rengi bir allıkla elmacık kemiklerini belirginleştir.

İkinci adım:
Makyajının kalıcı olması için, öncelikle göz kapaklarına primer uygula. Mat bir görünüm veren siyah eyelinerı, önce kuyruğunu çizerek uygulamaya başla. Kuyruğu oluşturmak için, alt kirpik diplerinin bitiminden yukarı doğru bir çizgi çiz. Daha sonra üst kirpik dibinin ortasından gözlerinin dış kısımlarına doğru eyelinerı uygula.

Üçüncü adım:
Kaş kemiklerinin bitimine boylu boyunca kahverengi far uygula. Farı uygularken orta kalınlıktaki fırçanı 90 derece açıyla dik tut.

Dördüncü adım:
Kirpiklerini kıvırıcıyla kıvır ve iki kat hacim veren siyah maskarayla göz makyajını tamamla.

Beşinci adım:
Kaşlarından bir ton açık renkteki kaş kalemiyle boşlukları doldur.

Altıncı adım:
Dudaklarına nude renkte bir kalemle çerçeve çiz ve bej renginde bir ruj sür. Bu makyajı şık hırkalarınla tamamladığında 50’lerin elegan kadınları görüneceksin!

661 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım