26 Aralık 2015

Kaç Türlü Fondöten Çeşidi Vardır? Hangi Cilt İçin Hangi Fondöten Kullanmalıdır?

Kaç Türlü Fondöten Çeşidi Vardır? Hangi Cilt İçin Hangi Fondöten Kullanmalıdır?

Sıvı Fondöten: hemen hemen tüm ciltlerde kullanılan ve en kolay fondöten çeşididir. Yağsız, yağ emen formüllerden nemlendirici formüllere kadar birçok formüle ve fondötenin markasına ve formülüne bağlı olarak şeffaf ve orta seviye arasında birçok kapatma derecesine sahiptir. Sıvı fondöten şişe veya tüp içinde satılmaktadır. Yüzünüze uyguladığınızda cildinizi, hafif renkli nemlendiriciden daha fazla, krem fondötenden daha az örter.

c7d99e_44692f5f143146088ec34a5dad3615a9

Stick Fondöten: krem fondöten ve kapatıcının bir arada olmasıdır. Normal ve kuru ciltler için idealdir. Cildini daha fazla kapatmak isteyen kadınlar için de en iyi seçeneklerden biridir. Kusurları örtmek veya kırmızı ve birden fazla tona sahip ciltler için en ideal ve maksimum kapatıcıdır. Kullanımı kolay bir üründür ancak yoğun biçimde kapatılmaya ihtiyaç duymayan duru ciltler üzerinde gereğinden fazal kalınlıkta bir tabaka şeklinde görünebilir.

Hafif renkli nemlendirici: gerçekten de çok hafif bir renge sahip nemlendiricidir. Fondötenler içinde en şeffafıdır ve yaz aylarında kullanım için idealdir. Cildi asgari düzeyde örterken ona tek bir ton kazandırır.

1

Krem Fondöten: pürüzsüz ve kremsi bir fondötendir. Özellikle kuru-normal ciltler için kullanılır. Cilde doğal bir görünüm kazandırır ve maksimum kapatma sağlar. Bu ürünün çok yönlü bir üründür, çünkü koyu ve kalın kıvamına rağmen nemli sünger kullanılarak kolaylıkla daha şeffaf bir tabaka olarak uygulanabilir. Ayrıca, mükemmel kapatma özelliği dolayısıyla kapatıcı olarak da kullanılabilir, tabii çıkık göz altı torbalarına sahip değilseniz. Krem fondöten kuru cilt için mükemmel bir üründür ama pul pul bir cildiniz varsa dikkat edin zira pasta yüzeyi gibi bir görünüm sağlayabilir.

Köpük fondöten: köpük kıvamındadır. Genellikle sıkıştırılmış olarak değil de kavanozda satılır; kavanozdaki fondöten sıkıştırılmış olandan daha hafif ve daha şeffaftır. Kalın bir tabaka oluşturmadan cildi pürüzsüzleştirir. Köpük dokulu formüller kullanım olanağı daha fazladır, çünkü bu formüller cilt üzerinde kalıp şeklinde durmak yerine cildi nüfuz eder. Cildi çok doğal görünen bir tabaka halinde örter. Olgun cilt için oldukça ideal bir üründür, çünkü kalın krem fondötenler gibi ince çizgeleri göstermez.

krem_toz_fondoten

Krem-toz Fondöten: kullanımı hızlı ve kolay bir üründür. Sürüldükten sonra kuruyarak pudraya dönüşen kremsi bir dokusu vardır. Bu nedenle ayrıca pudralama gerektirmez. Bu formül yağlı ciltler için krem muadillerine nazaran daha uygundur, çünkü içeriğindeki pudra aşırı parlamayı gidermeye yardımcı olur.

Pigmentli mineralli pudra: cilde yapışan ve cildi orta ile azami düzeyde kapatan, sıkılaştırılmamış pudradır. Cildinizi kapatma özelliğinin yanı sıra cildinize bakım yapan bir takım vitaminler ve mineraller içerir. Çift kullanımlı toz fondötenle hemen hemen aynı işlevi görür, fırça veya sünger yardımıyla uygulamak oldukça kolaydır.

fondöten-çeşitleri

Sıkılaştırılmış Pudra: cildi hızlı ve kolay bir biçimde şeffaf-orta derecede bir tabakayla kapatarak çift kullanımlı toz fondötendir ıslak veya kuru olarak kullanılabilecek sıkıştırılmış bir pudradır. Kuru kullanılması durumunda, sıkıştırılmış pudra özelliğini korur fakat cildinizi biraz daha fazla örter. Bu genç kızlar için mükemmel bir üründür, çünkü yağ içeriği oldukça düşüktür ve gözenekleri tıkamaz bu nedenle de sivilce riskini oldukça düşürür. Ayrıca çok meşgul olduğunuz zamanlarda hızlı rötuşlar için harika bir üründür. Fırçayla uygulandığında şeffaf bir tabaka oluşturur. Süngerle uygulandığında daha kalın bir tabaka oluşturur. Nemli bir süngerle uygulandığında ise cildinizi daha çok sıvı ve krem fondötenlere benzer şekilde daha fazla kapatır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.