Hoşgeldiniz  

Kaç Çeşit Göz Farı Vardır? Göz Farı ile İlgili İlginç Bilgiler!!

admin | 27 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Göz makyajının tamamlayıcısı farlar; toz, krem, sıvı ve kalem şeklinde kullanılırlar.

Toz far: sıkılaştırılmış ve sıkıştırılmamış olabilir. Her iki durumda da mattan parlağa, yanardönerden buzlu renklere kadar birçok alternatife sahiptir. Yayması kolay olduğu için en popüler ve kullanımı en kolay farlardır. Birçok markanın makyaj serileri bu dokuda çok geniş renk seçeneklerine sahiptir.

Sephora-148-Renkli-G-z-Far-Paleti_310x310

Krem far: mat ve parlak olmak üzere ikiye ayrılır. Boylu boyunca tüm gözkapağına kolaylıkla uygulanabilir. Birçok krem fark tak ve buruşukluk yapabilir. Buna dikkat edilmelidir. Sürüldükten sonra pudraya dönüşen krem farla da mevcuttur. En iyisi bu tip fardır. Farın yoğunluğunu arttırmak için krem ve toz farları karıştırabilirsiniz.

Sıvı far: genellikle parlak, metalik bir renge sahiptir ve kullanımı en zor olandır. Yayması kolay olmadığı için çok titiz sürmeniz gerekir, en iyisi bir fırça kullanarak uygulamaktır. Sıvı far genellikle göz kalemi olarak kullanılır veya renk yoğunluğu sağlamak için kirpik çizgisine çok yakın sürülür.

2015-kış-göz-makyajı

Kalem far: göz çevresinde çok kullanışlıdır çünkü sivri bir uca sahip oldukları için istenilen etkiyi elde etmek için parmağınızla, sünger uçlu bir kalemle veya fırçayla kolaylıkla yayabilirsiniz.

Farlar;

Daha yoğun bir renk elde etmek için hem toz hem de krem farları birlikte kullanmayı deneyin.

Krem far üzerine uygulanan toz farın harmanlamayı engelleyeceği unutmayın ama siz yine de her zaman kremle işe başlayın. Krem üzerine krem, toz üzerine toz kuralına aykırı da olsa, oldukça işe yarar bir yöntemdir.

Ayrıca toz farınızı aynı zamanda göz kalemi olarak da kullanabilirsiniz. Fırça yardımıyla ıslak veya kuru olarak uygulamanız yeterlidir.

3a2945883fc18709416a68d17486972e3a420c42

Bazı toz farlar daha sert sıkıştırılmış ve daha pudramsı bir görünüme sahipken, bazıları da hafifçe kremsi bir dokuya sahiptir.

1267 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım