Hoşgeldiniz  

İyi Makyajda Yüz Maskesinin Sırları!!!

admin | 25 Aralık 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım

Cildiniz doğal bir maskeye sahipse, yani yüzünüzün dış kenarları daha koyu, iç kenarları daha açık bir tondaysa, özelikle bronz ve siyahi cilt tonlarında görülen bu duruma yüz maskesi adı verilir. Küçük bir uygulama ve aşağıda verilen basit teknikleri kullanarak yüz maskesini düzeltmek oldukça kolaydır.

1. adım: ilk olarak, daha düzgün bir görünüm elde etmek için ihtiyaç duyacağınız iki fondöten tonunu bulmuk için yanaklarda ve çenede şerit testi gerçekleştirmek büyük önem taşır. Yüz maskesini düzeltmek için iki fondöten tonuna ihtiyaç duyulur: biri koyu bölgeleri aydınlatmak ve diğeri de açık bölgeleri koyulaştırmak için. Şerit testinin amacı cildinizin zıt bölgelerine uygulandığında aynı tonda buluşan ve size daha düzgün bir ten rengi veren iki fondöten tonu bulmaktadır.

2. adım: koyu bölgelere en açık tonu uygulayarak iyice yayın,

3. adım: Açık bölgelere en koyu tonu uygulayarak iyice yayın,

4. adım: son olarak iki adet sıkıştırılmamış pudra kullanarak özellikle biri doğal ten renginizle uyumlu, diğeri ise alın, gözaltı, elmacık kemeği üstü ve çene kenarına kapsayacak biçimde yüzünüzdeki oval şekle ışık vermek için daha önce verdiğimiz yüz maskesi düzeltme işlemini uygulayarak bitirebilirsiniz.

 

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

Makyajda Fondötenle Yüz Şekillendirme Sırları!!!

 

571 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım