03 Ocak 2016

Hangi Yüze Hangi Allık Alınmalı? Hangi Allık Cildinize Daha Uygundur?

Hangi Yüze Hangi Allık Alınmalı? Hangi Allık Cildinize Daha Uygundur?

Allık yüzü canlandıran ve ışıltı veren makyaj aksesuarıdır. Allık yüzü aydınlatır ve canlılık verir. Bu nedenle doğal fakat aynı zamanda cildi aydınlatan ve canlandıran renkte allık kullanılması lazımdır. Kullanılacak allığın rengine karar vermenin en iyi yolu yanaklarınıza en uygun doğal rengi deneyerek bulmaktadır.

pastel-mosaic-blush-on-mozaik-allik-145-candy

Fildişi veya açık bej ciltler: yumuşak pembe tonlara sahip bir allık genellikle en iyi seçimdir. Yaş ilerledikçe cilt daha cildin daha canlı ve taze göstermek için şeftali tonlarda allık kullanmak daha etkili olur. Şeftali rengi olgun bir kadınlar tarafından en çok kullanılan renk seçeneğidir.

7622_422_1397634162_16cf21

Şeftali rengi allık cildi canlandırır ve güzelleştirir. Fakat pembe, yaşlanan ciltler üzerinde kuru ve yapay bir görünüm ortaya koyar.

Buğday tenli kadınlar parlak ve yoğun, sıcka tonlara sahip allık kullanmalıdır, böylece renk cilt üzerinde esmer tarçın veya güneşli bakır gölgeleri gibi kendini gösterir.

allık-sürme-teknikleri

Siyah ya da bronz tende; cildinize güzel, canlı ve doğal bir parlaklık vermek için kayısı veya kırmızıbiber rengi gibi sıcak tonlara sahip allık seçilmelidir. Daha çarpıcı görünmek isteyen bronz ve siyah tenli kadınlar; ciltte daha yoğun bir renk elde etmek için tuğla kırmızısı veya kırmızı kahverengi tonlara sahip bir allık seçebilirler.

9025-1

Tüm ten renkleri için en iyi seçim cildinize ışıltı veren yumuşak ve doğal bir görünüme sahip allıklardır. Bu nedenle cilt tipinizi iyi bilmeli ve ona göre allık seçiminde bulunmalısınız. Allık seçiminizde ayrıca yaş faktörünü unutmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.