15 Haziran 2014

Hangi Kadın Tipine Sahipsiniz?

Hangi Kadın Tipine Sahipsiniz?

Hangi Kadın Tipine Sahipsiniz?

Ben Merkezli Kadınlar: kendini çok fazla önemseyen, dünyanın kendi eksenleri etrafında döndüğüne inanan kadınlardır. Bakımlıdırlar ve uyumlu kıyafet giymeyi tercih ederler. Arkadaşlık ilişkisi içerisinde sürekli mevzu konusu olmayı severler. İlgi odağı olmadıklarında çılgına dönerler. Düzenli ilişkileri vardır, sevgililerini kendilerine bağlamayı becerirler. İstediklerinde de ilişkilerine son verirler.

Gelişimini Tamamlamamış Kadınlar: Örnek vermek gerekirse kelebek ve tırtıl arasında kalmış tiplerdir. Sosyal hayatları üniversite ile başlar ve her gruba dahil olmaya çalışırlar. Hemen her meslek dalıyla ilgilenen bu grup yeteri kadar kendini geliştiremediği için hemen hemen her yerde görebilirsiniz. Örneğin mitingler gibi. Girdiği grubun düşüncelerini bilmezler ama sürekli bir fikirleri vardır. Yani bu tür grup karakteri tam oturmamış gruptur. Bu nedenle karakterini oturtup, kişiliğini kazanmalıdır.

Tutucu Kadınlar:  Küfür etmekten kaçınan, “seks” kelimesini kullanmayan, saf temiz aile kızıdır. Konuşmalarına ve hareketlerine dikkat etmen gereken bu tipler bir süre sonra kendinizi kasmanıza ve ortamdan koşarak uzaklaşmanıza neden olabilirler.

Teknolojik Kadınları: Sosyal medya düşkünü kadın tipidir. Her yerde fotoğrafları, yer bildirimleri vardır. Şurada şununlayım, bunu yiyorum, bunu izliyorum, böyle hissediyorum, şunu dinliyorum diye paylaşımlar uzar gider.

Anne Kadınlar: Çocuklarını ilgi odağı yapan, çocuklarını ön planda tutan, başarılarını her yerde dile getiren, çocukların emeklemesinden mezuniyetine kadar bütün hayatını kare kare paylaşan kadın tipidir.

Yapmacık Kadınlar: Kesinlikle bir çıkarları olan ve sizden istediğini almadan hayatta bırakmayan gruptur. Yeni tanışın ya da tanışmayın fark etmez çıkarı varsa siz onun bebeği, aşkı, hayatı ve canı olursunuz.

Çok Bilmiş Kadınlar: Çok şey yaşamış kadın tipidir. Bol bol öğüt verir, birçok konu hakkında bilgi verirler ve kesinlikle çok konuşurlar. Onların söyleyecekleri bitmeyeceği için siz ne kadar sohbeti kısa kesmeye çalışsanız da sizi dinlemez.

Ben Bilmem Eşim Bilir Kadınlar: Kendisi hakkında bir bilgiye sahip değilken eşi, çocukları ya da sevgilisi hakkında size küçük bir konferans verebilir. Her muhabbette eşi, çocukları ve evi vardır. Adeta onlarsız düşünme yetisini kaybeder. Öyle ki zaman içerisinde sorduğunuz sorulara kendi düşünceleri ile değil de yaşadığı kişinin cümleleriyle cevap verir.

Yüze Gülüp Arkadan Atan Kadınlar: Dedikodu malzemesi toplamayı seven kadınlardır. Sizin hakkınızda konuşması için illaki bir hatanız ya da bir kusurunuz olması gerekmiyor. Sizi gözlerine kestirdiler mi kaçamazsınız, mutlaka bir sorun bulurlar.

Doğal Kadınlar: Her ne kadar zaman zaman yukarıda saydığımız kadın tiplerini andıran davranışları sergilese de bu tipler doğal kadınlardır. Asıl güzelliği güzel olan duyguları içinde geldiğini için yaşaması ve yansıtmasıdır. Yeri gelir sinirli olur, kızgın olur, küskün olur, yeri gelir trip atar ya da ağlar. Ancak bu yaptıkları her zaman doğaldır. Gözlerinden anlaşılır bu insanların davranış biçimlerinin sadece o güne bağlı olduğu. İşte bu kadınlar yanından ayrılmamanız gereken kadın tipleridir.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.