Hoşgeldiniz  

Hangi Cilt Tonuna Hangi Allık Kullanılır? Allık Çeşitlerinin Özellikleri!!

admin | 27 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Allıklar dört farklı şekilde bulunurlar;

Toz allık: pudra baz içine renk pigmentleri katılarak elde edilmiştir. Yumuşak bir allık fırçası kullanılarak uygulandığında tüm cilt tiplerinde işe yarar. Kontrolü ve kullanımı en kolay allık tipi olduğu için en popüleri ve en geniş renk yelpazesine sahip olanıdır. Toz allık yağlı ciltler için en iyi seçimdir. Toz allığı doğurdan çıplak cildinize sürecekseniz, cildinizde lekeli bir görünüm oluşturmasını önlemek için ilk önce yüzünüze pudralayın.

p_4958_b

Krem allık: krem baz içine renk pigmentleri katılarak elde edilmiştir. Yüze aşıtlı ve doğal bir pırıltı veren taze ve buğulu bir görüntü verir. Kuru cilt için ideal bir üründür çünkü cilt yüzeyinde kolaylıkla kayar. En iyi yöntem pudradan hemen önce uygulamaktır, böylece daha kolay karışır. Yağlı cildiniz varsa krem allık cildiniz için uygun bir seçenek değildir. Ayrıca iri gözenekli ciltlerde de işe yaramaz çünkü gözenekleri daha da belirginleştirir. Fondöten kullanma ihtiyacı duymayan veya kullanmak istemeyen kadınlar için harika bir üründür. Sadece parmaklarınızla veya bir süngerle cildinize yedirerek uygulamanız yeterli olacaktır.

Jel Allık: silikon partikülleri ile paketlenmiş renk pigmentlerinden meydana gelir. Çıplak cilt üzerine kolaylıkla uygulanarak hoş, ince ve yarı saydam bir ışıltı yaratır. Tabii bu ürünü fondötenle kullanamayacağınız anlamına gelmez; isterseniz kulanabilirsiniz. Yeter ki yüzünüze pudradan önce sürün. Kalıcıdır, doğal görünür ve kulanımı oldukça kolaydır. Parmaklarınızla veya süngerle cildinize yedirerek uygulamanız yeterli olacaktır.

195784078_tn30_0

Sıvı allık: aslında cildi boyayan bir sıvıdır. Tüm cilt tipleri için harika bir üründür. Jel allıkla aynı şekilde uygulanır fakat boyama özelliği nedeniyle hızlı bir biçimde uygulanması gerektği için kullanımı daha zordur. Suya karşı dayanıklıdır, bu nedenle gün boyu cildinizde kalabilir. Krem allık veya jel allık gibi sıvı allığı da parmaklarınızla veya bir sünger yardımıyla cildinize yedirerek sürün.

1062 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım